Kaartide lugemine ja blackjack

Kirke
17.3.2023
164 Views

Blackjack on vaieldamatult põnev ja haarav mäng, mille juures pole oluline ainult õnn vaid saad teritada ka oma mõistust. 

Soovid oma võiduvõimalusi suurendada? 

Üheks võimaluseks, kuidas saad seda teha, on kaardilugemine. 

Selles blogipostituses uurime, mis on kaardilugemine, kuidas see toimib ja miks see on oluline oskus Blackjacki mängimisel.

Blackjacki lühitutvustus

Blackjacki mängimine on üsna lihtne: mängijatele jagatakse kaardid. Iga mängija enda otsustada on, mitu, aga eesmärk on saavutada käsi, mille väärtus on 21 või võimalikult lähedal sellele. 

Kuid mängu võitmiseks on vaja rohkem kui lihtsalt õnne. Mängu võitmiseks peavad mängijad oma otsuseid langetama strateegiliselt, tuginedes käe väärtusele ja diileri kaartidele. 

Siin tulebki mängu kaardilugemine – strateegiline meetod, mille abil sa pead jälgima kaarte, mis on laual juba olnud. Seda infot saad kasutada, et ennustada, millised on tõenäolised diileri poolt jagatavad kaardid. Kui oskad kaarte õigesti lugeda, võib see märkimisväärselt suurendada sinu võiduvõimalusi.

Mängust lähemalt


Üks levinud arvamustest on, et kaardilugemine on pettus või keelatud meetod, kuid see pole tõsi. Kaardilugemine on strateegiline oskus, mida sa ise saad õppida ja rakendada, kui soovid Blackjacki mängides oma võiduvõimalusi suurendada. 

Selleks aga sa pead teadma mängust natuke rohkem.

Kohe lähemalt:

Blackjacki reeglid ja eesmärk:

Blackjack on kaardimäng, mille eesmärk on saada diilerist parem käsi, kuid mitte üle 21 punkti. Iga mängija saab alguses kaks kaarti ja peab otsustama, kas küsida kaarte diileri käest lisaks või mängida nende kaartidega, mis on sulle juba jagatud. Kusjuures mängides ei mängi sa ainult kaasmängijate vastu, lauas mängib ka diiler.

Kaardipakid ja nende väärtused:

Blackjacki mängus kasutatakse 52 kaardist koosnevat pakki. 

Kaardid 2-10  loetakse vastavalt nende nimiväärtusele, 

Pildikaardid (kuningas, kuninganna, soldat) loetakse kõik 10ks punktiks

Äss loetakse kas 1 või 11 punkti, olenevalt sellest, kumb variant käele sobib paremini.

Erinevad blackjacki versioonid:

Väikeste erinevustega on mitmeid Blackjacki variante, mis erinevad vähesel määral reeglite ja mängu käigu poolest. 

Näiteks on olemas Euroopa Blackjack, mille puhul diiler saab kätte ainult ühe kaardi ning mängijad saavad küsida kaarte ainult üks kord. 

Teine populaarne variant on Ameerika Blackjack, mille erinevuseks on see, et diiler saab kätte kaks kaarti, kuid esimese kaardi avab alles pärast mängijate käikude lõppu.

Mõned mõisted – mängija võimalused vastavalt käe väärtusele:

  • Hit – (juurde) – lisakaardi võtmine. Mängija puudutab nimetissõrme ja keskmise sõrmega mängulauda.
  • Stand – (jääb) – kaartide mitte juurde võtmine. Mängija teeb horisontaalse käeliigutuse kaartide kohal.
  • Double down– (duubeldama) – esialgse panuse kahekordistamine, saades lisaks vaid ühe kaardi. Mängija paneb esialgse panuse kõrvale (mitte peale) teise võrdse panuse ja puudutab mängulauda ühe sõrmega.
  • Split – (poolitama, kaheks jagama) – esialgse käe jagamine kaheks või enamaks uueks käeks, lisades mängu iga uue käe eest algpanusega võrdse summa. See valik on võimalik ainult siis, kui kaks esimest jaotatud kaarti ühel käel on sama väärtusega. Mängija paneb esialgse panuse kõrvale teise võrdse panuse ja puudutab mängulauda kahe V-kujuliselt laiali aetud sõrmega.
  • Surrender – (loobumine) – poole esialgsest panusest loovutamine ja ühtlasi käest loobumine. Loobumise võimalus oli tavaline võimalus 20. sajandi alguses ja keskel, kuid nüüdseks ei paku enam kõik kasiinod seda võimalust.

Mängija tegutsemiskord on lõppenud, kui ta otsustab ‘jääda’, ’duubeldada’ või on punktid ‘üle’ võtnud =lõhki mänginud (üle 21 punkti, mis on automaatne kaotus). Kui mängija ‘üle’ mängib, kaotab ta oma panuse isegi juhul, kui diiler peaks hiljem ‘üle’ võtma.

Kui kõik mängijad on oma otsuse teinud, avab diiler oma pimeda kaardi ja võtab vastavalt vajadusele lisakaarte.

Kaardilugemise süsteemid

Kaardilugemise süsteemideks nimetatakse erinevaid meetodeid, mida saad kasutada Blackjacki mängus, et saaksid teha paremaid otsuseid. 

Järgnevalt mõned populaarsed kaardilugemise süsteemid:

• Hi-Lo süsteem:

Hi-Lo süsteem on üks levinumaid kaardilugemise meetodeid Blackjackis. Selle süsteemi põhimõte seisneb selles, et kaartidele 2 kuni 6 antakse väärtus +1, 7 kuni 9-le antakse väärtus 0 ja 10 kuni ässadele antakse väärtus -1. 

Sa pead jälgima kaartide väärtusi ja meelde jätma summa. 

Mida kõrgem on summa, seda rohkem on sul eelis diileri vastu. 

Hi-Lo süsteemi peetakse üheks kõige tõhusamaks ja lihtsamaks kaardilugemise meetodiks.

• KO süsteem:

KO süsteem ehk Knock Out süsteem on sarnane Hi-Lo süsteemile, kuid erinevused on kaartide väärtustes. 

Selles süsteemis antakse kaartidele väärtused vastavalt nende panusele mängus. Näiteks kaartidele 2-7 antakse väärtus +1, kaardile 8 antakse väärtus 0 ja 9-le ja kõrgematele kaartidele antakse väärtus -1. Ka siin jälgid kaartide väärtusi ja kui summa on positiivne, see tähendab, et sul on diileri vastu eelis.

• Muud kaardilugemise süsteemid:

Lisaks Hi-Lo ja KO süsteemidele on olemas ka palju teisi kaardilugemise meetodeid, mida saad kasutada mängides Blackjacki. 

Näiteks Omega II, Wong Halves, Uston SS jne. 

Need süsteemid erinevad kaartide väärtuste ja arvestamise meetodi poolest ning nende tõhusus võib erineda sõltuvalt mängijast ja mänguolukorrast.

Kaardilugemise kasutamine praktikas

Kaardilugemise süsteemide tundmine on oluline, kuid praktiline kasutamine on sama oluline kui mitte olulisem. Siin on mõned näpunäited, kuidas saad kasutada kaardilugemist oma Blackjacki mängu tõhustamiseks:

• Kuidas alustada kaardilugemise harjutamist: 

Kõige parem viis kaardilugemise õppimiseks on alustada lihtsatest süsteemidest nagu Hi-Lo süsteem ja mängida Blackjacki veebisaidil või sõpradega enne, kui proovid seda kasutada füüsilises kasiinos. 

Praktika ja harjutamine on võtmesõnad kaardilugemise õppimisel.

• Kuidas kasutada kaardilugemist Blackjacki mängimisel: 

Kaardilugemise kasutamiseks pead pöörama tähelepanu kaartidele, mida diiler jagab ja kaartidele, mis on lauas juba avatud. 

Seejärel arvutate kaardide summa põhjal oma panuse suuruse. 

Kui kokku liidetud summa on madal, panusta vähem ja kui kõrge, panusta rohkem.

•Mõned näpunäited: 

Esimene näpunäide on meeles pidada, et kaardilugemine ei ole petmine, vaid oskus, mis võimaldab mängijatel mängu paremini mõista. 

Teine näpunäide on alustada madalate panustega, kuna see võimaldab sul oma kaardilugemise oskusi harjutada ja parandada ilma liiga palju raha kaotamata. 

Kolmas näpunäide on hoida kaardilugemist lihtsana, kasutades alguses lihtsamaid süsteeme ja liikudes keerukamatele süsteemidele alles siis, kui tunned end kindlalt.

• Mida teha, kui kaardilugemine ei tööta?

Liidad ja lahutad, aga ikka ei ole võit sinu poolel? 

Kohe seletame! Kuigi kaardilugemine võib olla tõhus, ei pruugi see alati töötada. See võib olla tingitud erinevatest teguritest vale otsus või valesti rakendatud kaardilugemise strateegia või lihtsalt halb õnn.

Kui kaardilugemine ei toimi, on alati hea mõte pöörduda tagasi põhialuste juurde, nagu kaartide tundmine ja harjutamine. 

Kaardilugemise seaduslikkus ja eetilisus

Kaardilugemine Blackjacki mängus on teema, mis võib tekitada palju küsimusi seaduslikkuse ja eetilisuse osas. Kui kasutad ainult oma intellektuaalseid võimeid, ei saa seda keelata.

• Kaardilugemine, on täiesti seaduslik, aga….

Kaardilugemise seaduslikkus varieerub riigiti. Mõnedes riikides on kaardilugemine täiesti seaduslik, samas kui teistes riikides võib see olla ebaseaduslik või isegi karistatav.

Näiteks USA-s on kaardilugemine seaduslik, kuid kasiinod võivad mängijaid kaardilugemise eest siiski karistada. Näiteks Las Vegase kasiinodes jälgitakse mängijate käitumist väga tähelepanelikult.

Kui keegi tabatakse kaartite lugemisel, kiidetakse teda küll tema oskusi, aga palutakse tal nõudval toonil katkestada Blackjacki mängimine ja suunatakse teiste mängude juurde, milles on kasiinol suurem eelis.

Euroopas on kaardilugemine samuti seaduslik, kuid ka siin võivad kasiinod piirata mängijate tegevust. Kaardilugemine pole lubatud aga üheski riigis, kui kasutad väliseid (nt elektroonilisi) abivahendeid. 

Kas kaardilugemine on eetiline?

Kaardilugemist peetakse mõnel juhul ebaeetiliseks, kuna see annab mängijatele eelise teiste mängijate ja diileri ees. Kuid tegelikult pole kaardilugemine ebaeetiline, sest tegu on oskusega, mida sa ise saad omandada.

Kaardilugemise eelised ja riskid


Kaardilugemine on kindlasti üks kõige tuntumaid Blackjacki strateegiaid, mida mängijad kasutavad. Kuigi see võib tunduda lihtsa tehnikana, mis võib parandada su võiduvõimalusi, on kaardite lugemisel ka oma puudused.

Üks peamisi eeliseid kaardilugemise kasutamisel on sul võimalus teada saada, millised kaardid on jäänud pakki. See võimaldab sul teha taktikalisi otsuseid ja kui leiad, et järgnevad kaardid on sulle soodsad, teha kõrgemaid panuseid.

Kuid kaardilugemisel on ka oma puudused. Üks peamisi riske on see, et kasiinod ei vaata kaardilugemist hea pilguga ja võivad võtta meetmeid selle vastu. Kuigi see on seaduslik võivad kasiinod segada mängijatel kaartide lugemist, näiteks võtta kasutusel lisapakke. Lisaks võib kaardilugemine olla väsitav ja nõuda suurt tähelepanu ja keskendumist.

Peamine risk seisneb siiski selles, et see ei ole alati täpne ja hoolimata arvestustest, võid teha vale otsuse, eriti kui oled alles algaja.

Kaardilugemisest ajaloos ja filmidest

Kaardilugemine on olnud mängijate seas populaarne juba aastakümneid ning sellest on saanud ka mitmete filmide ja raamatute teema. 

Ajaloost on teada, et kaardilugemist kasutasid juba 18. sajandil Prantsusmaal mängijad, kes mängisid mängu nimega “vingt-et-un” (kakskümmend üks), mis on Blackjacki eelkäija. 

Kaardilugemine muutus populaarsemaks USA-s 20. sajandi keskel, kui seda hakati mängima Las Vegases.

• Üks tuntumaid kaardilugemise lugusid on aga MIT ülikooli tudengite Blackjacki meeskond, kes teenisid 1990. aastatel miljoneid dollarid kaardilugemise abil. Nende lugu on tuntud ka filmi “21” kaudu, mis räägib just sellest loost.

• Teine film, mis käsitleb kaardilugemist, on “Rain Man” (1988), kus Tom Cruise’i tegelaskuju kasutab kaardilugemist, et võita Las Vegase kasiinos Blackjacki mänge. Peategelase vend (mängib Dustin Hoffman) on autist ning ta omab võimet meelde jätta kõik kaardid, mis on laualt läbi käinud.

• “Casino” (1995) on film, mis käsitleb Las Vegase kasiinode ja maffia suhteid 1970-ndatel. Selles filmis on kaardilugemine üks paljudest võimalustest, kuidas kasiinode vastu võidelda.

Eesti online kasiinod, kus Blackjacki mängida

Enne online kasiinos mängimist veendu, et kasiinol on asjakohased litsentsid ja turvameetmed, et tagada sinu andmete ja raha turvalisus. Samuti peaksid uurima kasiino boonuste ja reklaamikampaaniate tingimusi ning veenduma, et need vastavad sinu vajadustele ja ootustele.

Paf – Paf pakub laia valikut Blackjacki laudu, sealhulgas klassikalist Blackjacki, Atlantic City Blackjacki ja Euroopa Blackjacki. Selles kasiinos on ka reaalajas diileritega Blackjacki lauad, kus saad mängida teiste mängijatega ja suhelda diileriga otseülekande kaudu.

Optibet – Optibet pakub mitmeid Blackjacki variante, sealhulgas klassikalist Blackjacki, Double Exposure Blackjacki ja Blackjack Switchi. Ka selles kasiinos on reaalajas diileritega Blackjacki lauad.

OlyBet – OlyBet pakub laia valikut Blackjacki laudu, sealhulgas klassikalise Blackjacki, European Blackjacki ja Vegas Strip Blackjacki. Reaalajas diileritega Blackjacki lauad on ka selles kasiinos.

Unibet – Unibet pakub erinevaid Blackjacki variante, sealhulgas klassikalise Blackjacki, Euroopa Blackjacki ja Perfect Pairs Blackjacki. Diileritega reaalajas Blackjacki lauad, kus mängida saab, on ka nendel.

Besafe– Samuti turvaline lehekülg, kus on analoogsed võimalused teiste eelpool mainitud kasiinodega.

Lõpetuseks

Loodetavasti oli see postitus Blackjacki kaardilugemise süsteemidest ja nende kasutamisest sulle kasulik. 

Kuigi kaardilugemine võib sulle pakkuda olulist eelist kasiinos, kaasnevad sellega ka riskid ja puudused. Samas, treenida oma aju asju meelde jätma, on kindlasti kasulik ka igapäevaelus.

Ja nagu eelnevates postitustes kirjas, soovitame sul eelkõige valida usaldusväärne ja litsentseeritud kasiino, kus saad turvaliselt mängida mitte ainult  Blackjacki. 

Soovime sulle edu kaardilugemisega mängides Blackjacki ja muidugi õnne.

Author Kirke