Kas kasiino võitudelt tuleb makse maksta?

admin
13.1.2023
188 Views

Online kasiinodes mängimine muutub järjest populaarsemaks. See tähendab, et järjest enam tekib inimestel küsimusi seaduste koha pealt.

Seega, kas online kasiinos saadud võitude pealt tuleb makse maksta? Mida ütleb Eesti Hasartmänguseadus? Ning millised on erandid, millest kindlasti teadlik peaksid olema?

Räägime selles artiklis kõigest lähemalt. Nii saad kindel olla, et sa seadustega pahuksisse ei satu! Lisaks vaatame, mille alusel hinnatakse kasiinod seaduslikeks ning ebaseaduslikeks ning kuidas üldse üks ettevõte litsentsi saamisele kvalifitseerub.

Kasiino ja maksud

Olgem ausad, kellelegi ei meeldi rääkida maksudest. Kahjuks võib teadmatus saatuslikuks saada. Selleks, et saaksid rahuliku südamega oma kasiinovõite nautida, on parem karta kui kahetseda.

Seega, kas kasiinos või internetikasiinos saadud võitude pealt tuleb maksta makse? Ning kui peab siis milliseid ning kas kõigis kasiinodes?

Aga kui saad oma võidud mõnes välismaa kasiinos, mitte Eestis? Kas siis kehtivad samad seadused? Mis saab siis, kui saad ägeda lotovõidu osaliseks? Kas lotovõit on maksuvaba?

Need on vaid mõned küsimused, millele sul enda heaolu huvides võiks olla vastus tagataskust võtta. Seda eriti, kui naudid hasartmänge regulaarselt.

Milline on seaduslik kasiino?

Me ei soovita kunagi kellelgi mängida litsentseerimata online kasiinos (ega füüsilises kasiinos). Kõik kasiinod, millest Onlinekasiinoboonused24.com leheküljel räägime, on litsentseeritud.

See tähendab, et tegemist on 100% seaduslike mänguasutustega, millel on Eesti Vabariigi Maksu- ja Tolliameti hasartmängude korraldamise luba.

Kes võivad saada hasartmängude korraldamise loa?

Nagu mainisime, on Eestis hasartmängude korraldamise õigus ainult nendel isikutel ja ettevõtetel, kellel on Maksu- ja Tolliameti poolt väljastatud tegevus- ja korraldusluba.

Vastava loa saamiseks on taotleval kasiinol vaja vastata kõikidele riigi poolt kehtestatud nõuetele. Need nõuded tagavad sulle kui mängijale kasiino ohutuse.

Teisiti öeldes võid litsentseeritud kasiinos mängides kindel olla, et sulle makstakse võidud ka päriselt kätte.

Seaduslikel kasiinodel on ka teised eelised:

 • Seaduslikud kasiinod on maksujõulised – neil on alati piisavalt raha, et sinu võite välja maksta.
 • Seaduslikud kasiinod ei tõmba mängijatel nahka üle kõrvade – need on ausad.
 • Litsentseeritud kasiinod kasutavad sinu isikuandmeid seaduslikult.
 • Seaduslikud kasiinod pakuvad ainult kontrollitud mängutootjate mänge. See tähendab, et tagasimaksed on ausad ning reklaamitud RTP peab pikas perspektiivis paika.

Kes kontrollib Eesti kasiinosid?

Eesti Vabariigis väljastab nii füüsilistele kui ka online kasiinodele tegevuslubasid Eesti Maksu- ja Tolliamet. Lisaks sellele vastutab Eesti Maksu- ja Tolliamet kasiinode järelvalve eest ning tagab mängijate turvalisuse.

Samuti pakuvad järelvalvet

 • Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelvalve Amet (valdkond: tarbija õiguste ning reklaamivaldkonna järelvalve) ning
 • Rahapesu Andmebüroo (valdkond: rahapesu järelvalve).

Eestis ei ole lubatud tegutseda kasiinodel, kellel on Eesti litsentsi asemel mõne teise Euroopa Liidu liikmesriigi litsents. Seda on oluline teada, sest mitmetes riikides tohivad tegutseda ka need kasiinod, kellel on olemas näiteks Saksamaa või Soome mängulitsents.

Eestis tohivad seaduslikult tegutseda aga ainult Eesti Maksu- ja Tolliameti litsentsiga kasiinod.

Kellel ei ole vaja taotleda hasartmängude korraldamise luba?

Nagu rääkisime, võivad Eestis tegutseda vaid hasartmängude korraldamise loaga kasiinod. On aga asutusi, mis pakuvad hasartmängudele sarnaseid mänge, kellel ei ole vaja vastavat litsentsi taotleda.

Nendeks on ettevõtted, kes tegelevad:

 • spordivõistluste korraldamisega,
 • osavusmängude korraldamisega, mille ainus võimalik võit on uuesti mängus osalemine,
 • kaubanduslike loteriide korraldamisega, mille võidufond ei ole suurem kui 10 000 eurot,
 • loteriide korraldamisega, mille võidufond ei ole suurem kui 1000 eurot.

Kasiinos saadud võidud on sulle maksuvabad

Lisaks sellele, et saad hasartmängude korraldamise loaga kasiinodes end mängides turvaliselt tunda, on litsentsil ka teine suur eelis.

Kõik seaduslikud kasiinod Eestis maksavad hasartmängumaksu, mis tähendab, et kõik nendes kasiinodes saadud võidud on mängijale täielikult tulumaksuvabad.

Ka lotovõidud on Eestis maksuvabad

Ka lotovõidud on Eestis tulumaksuvabad. Eesti Loto on litsentseeritud ettevõte, mis tähendab, et kõik võidud makstakse sulle välja ausalt võidusumma ulatuses. Tulumaksu sa sealjuures võitude pealt maksma ei pea.

Lisaks sellele ei ole makse vaja maksta Bingo Loto võitudelt. Mõnus, mis?

Mida ütleb seadus?

Eesti Vabariigi tulumaksuseadus ütleb, et “Tulumaksuga maksustatakse residendist füüsilise isiku poolt maksustamisperioodil Eestis ja väljaspool Eestit kõikidest tuluallikatest saadud tulu, sealhulgas hasartmänguvõidud.”

See aga ei kehti litsentseeritud kasiinodes mängijatele. Tähelepanu tuleb pöörata paragrahv 19 lõige 3 punkt 7: “Tulumaksuga ei maksustata korraldusloa või registreeringu alusel läbiviidud hasartmängu võite.“

Teistes kasiinodes saadud võitude maksustamine

Kui otsustad vaatamata riskidele siiski ilma tegevusloata kasiinodes mängida, pead kõik võidetud summad deklareerima ning nende pealt tulumaksu maksma. Selle kohta saame teavet Tulumaksuseaduse paragrahvist number 12.

Päris elus ei nõua Maksuamet seda raha just kuigi jõuliselt välja. Samas on asjal ka teine külg – litsentseeritud kasiinodes ei pea ei maksma makse ega muretsema oma turvalisuse pärast.

Kokkuvõttes võid rahulikult ilma muretsemata mängida. Kõike tehakse seaduslikult ning saad olla kindel, et sinu võidud makstakse sulle päriselt välja.

Välismaiste kasiinode puhul ei saa selles alati kindel olla.

NB! Mõnedes riikides väljastatakse hasartmängude korraldamise litsentsi väga lihtsalt, mis tähendab, et olenemata sellest, et kasiinol võib olla mingi riigi seaduslik luba, ei tähenda, et seal mängimine ka turvaline oleks.

Eesti kasiinovõitude maksustamise olukord on hea

Kui võrrelda Eesti kasiinovõitude maksustamist teiste riikidega, ei saa kurta. Näiteks peab USAs maksma makse kõigi kasiinovõitude pealt. Neid makse on kusjuures kohustatud deklareerima mängija ise.

Vahet ei ole, kas võitsid väikse summa raha või said peavõidu, maksukohustus kehtib sulle alati. Lisaks peavad makse maksma inimesed, kes said võidu telemängus või kellel vedas loteriis.

Üldjuhul on hasartmängumaksu suurus 25 protsenti. Kuna maksumäär on osariigiti erinev, võib see mõnes kohas küündida lausa 40 protsendini!

Liigume Ameerika Ühendriikidest edasi. Enamikes riikides, kus on hasartmängud kontrollitud, maksavad hasartmängumaksu kasiinod. Selleks võib olla kas kindel protsent asutuse tulust või näiteks panuse suurusest.

Taanis on olukord eriti huvitav – kasiinod peavad oma brutotulult maksma koguni 45-75% suurust maksu. Saksamaal, Austrias, Prantsusmaal ja Luksemburgis on olukord veelgi hullem. Seal võib maksumäär ulatuda lausa 80-90 protsendini.

Soomes on hasartmängumaks üpris madal – vaid 8,25% kasiino kasumist.

Hasartmängumaksu määr Eestis

Eestis on hasartmängumaksu suurus selline:

 • Kasiino on kohustatud maksma 300 eurot ühe mänguautomaadi kohta ning lisaks 10% automaadi netokasumist. Netokasum = tehtud panuste summa – võitude summa.
 • Loteriide maksumäär on 18% võidufondi suurusest (juhul, kui fond on suurem kui 10 000 eurot).
 • Õnnemängude maks on 1278,23 eurot ühe mängulaua kohta. Juhul, kui tegemist on mänguautomaadiga, on maksumäär 31,95 eurot.
 • Internetikasiinod on üldjuhul kohustatud maksma 5 protsendi suurust maksu.

Samm-sammult – kuidas saada hasartmängude korraldamise litsentsi?

Kuigi Euroopa Liidu liikmesriikides on tihti sarnased seadused, ei kehti sama hasartmängude korraldamise kohta. Need seadused võivad ka Euroopas riigiti väga erinevad olla.

Selleks, et saada Eestis Maksu- ja Tolliametilt hasartmängu litsentsi, on töötatud välja erinevates kategooriates erinevad reeglid. Need on sellised:

1. Spordipanustamine (toto)

Selleks, et saada spordipanustamise korraldamise tegevusluba, peab firma aktsia- või osakapitali suurus olema vähemalt 130 000 eurot.

2. Õnnemängud

Õnnemängude alla käivad mänguautomaadil või mängulaual toimuvad mängud, milles selgitatakse tulemused välja spetsiaalselt selleks valmistatud või kohandatud mehaanilised, elektroonilised või elektromehaanilised seaded. Alternatiivselt võidakse õnnemängude läbiviimiseks kasutada krupjee abi.

Lisaks loetakse õnnemängude kategooriasse erinevad õnnemänguturniirid ja peavõidufondiga mängud.

Selleks, et saada õnnemängude korraldamise litsentsi, on õnnemänge korraldaval aktsiaseltsil või osaühingul tarvis omada vähemalt 1 000 000 euro suurust omakapitali.

3. Osavusmängud

Osavusmäng on mäng, mille lõpptulemus sõltub peamiselt mängija teadmistest, oskustest või füüsilisest osavusest. Seda võidakse mängida kas mehaanilise või elektroonilise seadme abil.

Selleks, et kvalifitseeruda osavusmängu korraldamisele, peab firma aktsia- või osakapitalis suurus olema vähemalt 25 000 eurot.

Nõuded korraldajale

Kõigile eelnevalt mainitud hasartmängude korraldajatele kehtivad muuhulgas järgmised nõuded:

 • Hasartmängude korraldamise tegevusloa väljastamise eelselt kontrollitakse taotleja viimase kolme aasta maksukäitumist, esitatud andmete ja dokumentide legitiimsust ning tehakse kindlaks, et taotleja on usaldusväärne.
 • Hasartmängude korraldamine peab olema litsentsi taotleva firma ainus tegevusala.
 • Litsentsi taotleva firma juhtkonna liikmete sekka ei tohi kuuluda isikud, keda on eelnevalt korraldanud hasartmänge ilma kehtiva litsentsita või keda on varasemalt korduvalt karistatud. Samuti ei tohi liikmete seas olla inimesi, kes on varasemalt saanud tegevusloa seaduste rikkumise kaudu, kes on selle seaduste rikkumise tõttu kaotanud ega need, kes on oma tegevuse kaudu põhjustanud firmale maksejõuetuse.

Kuidas taotleda hasartmängude korraldamise litsentsi?

Kui soovid ise alustada oma hasartmänguäriga, saad luba taotleda SIIN.

Selleks, et taotlust esitada, tee nii:

 • Esita vajalikud andmed litsentsi taotleja audiitori kohta.
 • Esita vajalikud dokumendid ja andmed nõukogu liikmete ning juhatuse kohta.
 • Esita nimekiri firma aktsionäridest või osanikest ning detailne info nende osakute kohta.
 • Maksa ära riigilõiv. Spordipanustamise korraldamise puhul on see 31 960 eurot, õnnemängude korraldamisel on see 47 940 eurot ning osavusmängu korraldamise puhul on see 3200 eurot.
 • Allkirjasta taotlus digitaalselt või käsitsi (kui saadad taotluse posti teel).

Taotlusele saad esmase vastuse juba hiljemalt 3 tööpäeva jooksul. Lõpliku otsuse tegemine võib võtta aega kuni 4 kuud, eeldusel, et oled esitanud ära kõik vajalikud dokumendid.

Kokkuvõte

Hea uudis on, et kui mängid Eestis litsentseeritud kasiinos, et pea sa oma võitudelt tulumaksu maksma. Seda teeb iga kasiino sinu eest.

Kui mängid võõramaises kasiinos või Eestis ilma seadusliku tegevusloata kasiinos, pead tulu teoreetiliselt deklareerima. Seda me aga ei soovita, sest võtad nii liigselt suure riski.

KKK

Kas ma pean oma kasiinovõitude pealt tulumaksu tasuma?

Siis, kui mängid seadusliku tegevusloaga kasiinodes, ei pea sa tasuma oma võitudelt mitte mingisuguseid makse!

Kas lotovõidu pealt on tarvis makse maksta?

Jah! Eesti Loto võite saad nautida maksuvabalt, just nagu kasiinovõitegi.

Aga kui ma mängin ilma tegevusloata kasiinos?

Kui mängid ilma Eesti Maksu- ja Tolliameti litsentsita kasiinos, võtad endale esiti väga suure riski. Kuna keegi ei kontrolli selliseid kasiinosid, tähendab see, et sa ei saa kindel olla, et sinu võidud ka päriselt välja makstakse.

Kui siiski otsustad mõnes sellises hasartmänguasutuses oma õnne proovida, pead saadud võidud deklareerima. Põhjus on lihtne – kasiino ei tee seda sinu eest. Litsentseeritud kasiinod maksavad makse aga sinu eest!

Author admin