Kuidas kasiinos turvaliselt mängida?

Kirke
11.3.2023
161 Views

Kasiinodes mängimine on lõbus ajaveetmise viis. Kuigi enamasti on online kasiinodes turvaline, on internetis mängides ka ohte. 

Hirmu pärast ära siiski mängimisest loobu! Tee lihtsalt endale selgeks, mida jälgida, et saaksid rahulikult keskenduda.

Head lugemist!

Kasiinode turvalisuse probleemide muutumine läbi aegade

Esimesed kasiinod, mis ilmusid 17. sajandil Itaalias, ei olnud kuigi turvalised. Need kohad olid tihti seotud pettuste ja vargustega ning kasiinotöötajad ei olnud eriti usaldusväärsed. 

Kasiinode turvalisus muutus oluliselt 20. sajandil, kui kasiinod hakkasid kasutama videovalve- ja turvasüsteeme, et jälgida mängijate tegevust ja kaitsta raha ja varasid.

Tänapäeval on kasiinotööstus laienenud online-keskkonda, kus on tekkinud uued turvalisuse probleemid. Küberkurjategijad üritavad tungida kasiino süsteemidesse, et varastada mängijate isikuandmeid ja raha. Seetõttu on veebikasiinod hakanud kasutama tugevaid turvasüsteeme ja krüpteerimistehnoloogiaid, et tagada mängijate isikuandmete ja maksete turvalisus.

Lisandunud on vastutustundliku mängimise ja hasartmängusõltuvuse teemad. 

Kasiinod peavad tagama, et nende teenused ei muutuks sõltuvust tekitavaks ning mängijad oleksid kaitstud võimalike negatiivsete tagajärgede eest. Seetõttu on paljud riigid kehtestanud reeglid ja regulatsioonid kasiinodele, et tagada vastutustundlik mängimine ja kaitsta mängijaid.

Kasiinoturu reguleerimine Eestis

Eestis reguleeritakse online kasiinode tegevust seadusandlusega. Online kasiinod on Eestis seaduslikud ja nende tegevus on reguleeritud aastal 2008 vastu võetud hasartmänguseaduse ja selle alusel kehtestatud määrustega. 

Eestis tegeleb tegevuslubade väljastamise ja samuti järelevalvega Maksu- ja Tolliamet (EMTA). 

Meie riigis tohib õnnemänge korraldada ainut selline kasiino, kellele on väljastatud litsents ja kes vastab seaduses kehtestatud nõuetele. Enne tegevusloa väljastamist peavad kasiinod läbima range kontrolli. Nõuded kasiinodele pole sugugi väikesed.

Tegevusloa saamiseks peab ettevõte vastama vähemalt nendele kriteeriumitele:

  1. ettevõtte osakapital peab olema vähemalt 1 000 000 eurot; 
  2. ettevõte peab looma reservkapitali, mis on vähemalt 1/3 osakapitalist;
  3. ettevõtte juhtide hulgas ei tohi olla isikuid, keda on karistatud kuriteo eest või kes on tegutsenud tegevusloata hasartmängufirmas;

Kasiinode litsentside regulaarne uuendamine on samuti oluline osa online kasiinode reguleerimisest Eestis. Litsentsi uuendamine tähendab, et kasiino peab taas tõestama, et nad vastavad kõigile nõutavatele standarditele ja tagama mängijate turvalisuse.

Kasiinotarkvara turvalisus

Kasiinotarkvara turvalisus on väga oluline online kasiinode töös. See tagab mängijate usalduse ja kasiinotööstuse terviklikkuse. 

Kasiinod peavad tagama oma tarkvara turvalisuse, et vältida pettusi ja tagada, et mängud toimuvad ausalt ja õiglaselt.

Kasiinotarkvara juhtimise ja auditi standardid on ranged – tarkvara peab olema testitud ja kontrollitud vastavalt seadusele.

Ka mängijad saavad kontrollida tarkvara õiglust ja turvalisust, vaadates kasiino sertifikaate ja litsentse.

Tarkvara testimise ja auditi sertifikaadid peaksid olema avalikult kättesaadavad kasiino veebilehel. Samuti võivad mängijad uurida kasiinotarkvara tootjat, et uurida nende mainet ja kogemust kasiinotarkvara tootmisel.

Mängijate turvalisus

No see punkt on ju väga oluline: mängid ju online kasiinos oma isikliku rahaga ja sisestad enda isiklikud andmed.

Loetleme nüüd peamised pettused online kasiinodes, millega oleks sul parem mitte kokku puutuda:

Identiteedivargus: Kurjategijad võivad varastada mängijate isikuandmeid, sealhulgas nimesid, aadresse ja krediitkaardiandmeid. Seda infot kasutatakse siis ebaseaduslike tehingute tegemiseks või muude mitte sinu poolt lubatud tegevuste jaoks.

Võltsitud kasiinotarkvara: Mõned kasiinod võivad kasutada võltsitud tarkvara, et petta mängijaid või manipuleerida mängude tulemustega. Sellised pettused võivad olla eriti ohtlikud, kuna mängijad ei pruugi olla teadlikud, et midagi on valesti.

Sularaha väljavõtmise probleemid: Mängijad võivad kohata probleeme raha väljavõtmisel, kui kasiino ei võimalda võidusummasid välja võtta või kehtestab selleks ebamõistlikud tingimused.

Petlikud kampaaniad ja boonused: Mõned kasiinod võivad pakkuda petlikke kampaaniaid ja boonuseid, mis tunduvad esmapilgul ahvatlevad, kuid tegelikult sisaldavad ebasoodsaid tingimusi, mis võivad mängijatele kahju teha.

Seega, enne mängima asumist ole teadlik ohtudest ja pettustest, mis võivad online kasiinodes esineda. Kui mängid online kasiinos, pead kindlasti veenduma, et kasiino veebisait oleks turvaline ja usaldusväärne. 

Selleks:

  1. Kontrolli, kas kasiinol on litsents ja kas nad järgivad oma tegevuses vastutustundliku mängimise põhimõtteid. Samuti veendu, et kasiino kasutab kõige kaasaegsemat tehnoloogiat, et kaitsta oma mängijate isikuandmeid ja raha. 
  2. Pea meeles, et online kasiinodes võib esineda erinevaid pettusi, sealhulgas petturlikke kasiinosid, võltsitud mänge ja petturlikke mängijaid. Seetõttu jälgi oma kontot, et veenduda, et raha pole sealt sinu teadmata välja võetud. Kahtluse korral võta alati ühendust kasiinoga;
  3. Jälgi ka, et kasiinol oleks turvaline maine ja head arvustused. Vaata, millised on kasiino pakkumised ja boonused, milliseid maksevõimalusi nad pakuvad ning mitte vähem tähtis-kas neil on olemas klienditugi. 

Nende punktide jälgimine aitab sul vältida ebaausaid kasiinosid ja tagab turvalise mängukogemuse.

Makseviisid ja nende turvalisus.

Oma arvutisse sularaha ei sisesta ja füüsiline teller puudub seega kuidas ma siis maksta saan?

Kohe nüüd sellest!

Enamik online kasiinosid pakub erinevaid makseviise, sealhulgas krediit- ja deebetkaardid, e-rahakotid, pangaülekanded ja muud elektroonilised makseviisid.

Kasiinod tagavad oma mängijate maksete turvalisuse tavaliselt kõrgtehnoloogiliste turvalahenduste abil, sealhulgas SSL-krüpteerimisega, mis tagab, et kogu makseinfo on kaitstud.

Siiski kontrolli enne mängima asumist, millised makseviisid on saadaval selles online kasiinos, kus soovid mängimist alustada, kui kiiresti makseid töödeldakse ja millised on maksetega seotud kulud.

E-rahakotid, nagu PayPal, Skrill ja Neteller, on mängijate seas üha populaarsemaks muutunud, kuna need pakuvad kiireid ja turvalisi makseviise. E-rahakotid võimaldavad mängijatel raha hoiustada ja välja võtta ilma oma pangakonto või krediitkaardi andmeid jagamata. Paljud online kasiinod pakuvad ka boonuseid nende makseviiside kasutamiseks, mis muudab e-rahakottide kasutamise veelgi ahvatlevamaks.

Turvalisus füüsilistes kasiinodes

Et oleks võrdlus maapealsete ja internetikasiinodega, kirjeldame maapealsete kasiinode tähtsamad turvalisuse punkte:

Üks oluline turvameede on kasiinotöötajate põhjalik taustakontroll. Enne tööle võtmist tuleb taotlejatel läbida mitmeid kontrolle ja küsitlusi, et veenduda tulevaste töötajate tausta puhtuses. 

Lisaks sellele on füüsilistes kasiinodes turvakaamerad ja turvatöötajad, kes jälgivad mängijate tegevust ja tagavad kasiino julgeoleku.

Lisaks sellele on füüsilistes kasiinodes erinevad piirangud, näiteks vanusepiirangud, mille eesmärk on takistada alaealistel kasiinodes mängimist. Samuti on füüsilistes kasiinodes keelatud relvade ja ohtlike esemete kaasa võtmine.

Turvalisuse tagamiseks on ka füüsilistes kasiinodes erinevaid seadmeid, mis jälgivad mängijate tegevust ja tuvastavad pettusi. Näiteks võib kasiinol olla mängulaua all spetsiaalne skanner, mis loeb mängukaarte ja jälgib mängijate liigutusi. Kui skanner tuvastab ebanormaalsed liigutused või märke pettusest, siis teavitatakse sellest kasiinotöötajaid.

Vastutustundlik mängimine

Vaatamata sellele, et online kasiinod peaksid tagama sinu turvalisuse mängides, on oluline, et sa ka ise oleksid vastutustundlik ja teadlik oma käitumisest. 

Mängijate vastutus online kasiinodes

Kuigi see alapunkt kattub osaliselt eelpool mainitud punktiga „Kuidas kaitsta oma isikuandmeid ja raha”, pole kordamine seekord mitte liiast.

Seega, mida saad sa ise teha, et mängukogemus oleks probleemidest vaba?

Vastus on siin:

1. Kontrolli kasiino litsentsi ja regulatsioone! Enne kasiinosse sisenemist veendu, et see on litsentseeritud ja reguleeritud Eesti maksu- ja tolliameti poolt. See tagab, et kasiino järgib kindlaid eeskirju ja protseduure, mis kaitsevad mängijate õigusi.

2.  Hoia oma kasutajakonto andmeid turvaliselt! Salasõna peaks olema piisavalt tugev, et vältida häkkimist, ja seda ei tohiks jagada kellegagi teisega. Mängijad peaksid regulaarselt kontrollima oma konto tegevusi, et tagada, et nende konto pole olnud häkkinud või et kellegi teise poolt pole toimunud kahtlaseid tegevusi. 

3. Kontrolli mängu eelarvet ja panuseid! Hasartmängudega seotud riskide vähendamiseks on oluline määrata kindel eelarve, mida ei tohiks ületada. Pead seadma endale kindlad piirid, millal peatada mängimine, kui oled kaotusseisus, ning mitte üritama iga hinnaga võita tagasi kaotatud raha. 

4. Teavita kasiinot kohe, kui sul on kahtlusi online kasiinos toimuvaga või probleeme mängimisel . Kasiinod pakuvad mitmeid võimalusi probleemide lahendamiseks, nagu näiteks klienditugi, hasartmängusõltuvuse nõustamine ja ajutine konto sulgemine. 

Kasiinode vastutus

Kuigi vastutad ise oma käitumise eest, lasub ka kasiinodel vastutus:

1. Kasiino peab tagama mängijate isikuandmete ja raha turvalisuse ning privaatsuse.

2. Kasiino peab tagama mängu tarkvara turvalisuse ja õigluse.

3. Kasiino peab tagama vastutustundliku mängimise edendamise ja probleemse mängimise ennetamise.

4. Kasiino peab tagama, et kõik tema töötajad järgivad eetilisi standardeid ja lahendavad mängijate kaebused ja probleemid.

5. Kasiino peab olema avatud ja läbipaistev oma tegevuse osas ning tagama, et mängijad saavad kõik vajaliku informatsiooni enne mängimist.

6. Kasiino peab järgima kõiki riiklikke seadusi ja regulatsioone ning olema litsentseeritud ja reguleeritud vastavalt seadustele. Nagu eespool juba mainisime peavad kõik Eesti online kasiinod omama Eesti Maksu- ja Tolliameti poolt väljastatud tegevusluba, mis tagab nende tegevuse seaduslikkuse ja usaldusväärsuse.

7. Kasiino peab tagama mängijate õiguste austamise ning nende mängu- ja ajaloolise teabe hoidmise ja kasutamise korrektsuse.

Kasiinode vastutus on oluline tegur kasiinomängude populaarsuse säilitamisel ja sektori usaldusväärsuse tõstmisel.

Kokkuvõte

Kokkuvõttes võib öelda, et kasiino turvalisus on äärmiselt oluline nii sinu kui mängija, aga ka kasiinode jaoks. 

Kasiinod peavad tagama turvalise ja usaldusväärse keskkonna, kus saad  nautida oma lemmikmänge ilma pettuste, identiteedivarguste ja muude turvariskide kartuseta. 

Samuti on oluline, et sa ise võtaksid vastutuse oma mängimise eest ning mängiksid vastutustundlikult, jälgides oma eelarvet ja vältides sõltuvust tekitavat käitumist. 

Lõppkokkuvõttes on kasiinoturvalisus võtmetähtsusega tegur, mis aitab tagada kasiinomängude positiivse ja meeldiva kogemuse nii mängijatele kui ka kasiinodele.

Olulised lingid:

 Järgnevad lingid viivad meid teabele, mis on vajalik kasiinomängude mängimiseks ja kaitsmiseks:

*Eesti Maksu- ja Tolliamet (EMTA) – EMTA veebileht pakub teavet online kasiinode regulatsioonide kohta Eestis. See hõlmab ka litsentsi taotlemist, makseviise ja maksumäärasid. Muuhulgas on nende lehe ka seaduslike hasartmängu korraldajate nimekiri  

https://www.emta.ee/ariklient/registreerimine-ettevotlus/hasartmangukorraldajale/seaduslike-hasartmangukorraldajate#onnemang-internetis

*Riigiteataja: Hasartmänguseadus. https://www.riigiteataja.ee/akt/HasMS

*Hasartmängu sõltuvusest vabanemiseks on vaja seda sõltuvust kõigepealt tunnistada ja siis vastavast nõustamiskeskusest abi otsida. Reeglina pakuvad sellised keskused toetust mitte ainult sõltlasele vaid ka perekondadele. Hasartmängusõltuvuse nõustamiskeskuses pakutavat teenust rahastab Sotsiaalministeerium ja on abivajajale tasuta Avaleht – Hasartmängusõltuvuse Nõustamiskeskus (15410.ee)

*Gamblers Anonymous on rahvusvaheline organisatsioon, mis pakub toetust hasartmängusõltlastele ja nende perekondadele. https://en.wikipedia.org/wiki/Gamblers_Anonymous

Kuigi see organisatsioon on erinevates riikides, lisan siia UK lingi: https://www.gamblersanonymous.org.uk/

Need lingid pakuvad kasiinomängijatele palju teavet, mis on vajalik nii mängude mängimiseks kui ka enda kaitsmiseks. Oluline on neid linke kasutada ja võtta vastutus oma mängu eest.

Author Kirke