Online slotimängud vs lauamängud – kummad on paremad?

Kirke
21.2.2023
175 Views

Kasiinomängud on populaarsed kogu maailmas ja neid mängitakse nii füüsilistes kui ka online-kasiinodes. Selles postituses uurime lähemalt sloti- ja lauamängude erinevusi, sarnasusi ning ka nende strateegiaid.

Mis on online kasiinomängud?

Online kasiinod on tõusnud üheks populaarseimaks meelelahutusviisiks internetis. Tänu laiale valikule mängudele, suurepärastele boonustele ja mugavale kasutajakogemusele on online kasiinod tõeline lemmik paljude eestlaste seas.

Online kasiinod pakuvad palju võimalusi lõbutsemiseks ning ka raha teenimiseks läbi oma lemmikmängude mängimise.

Mida rohkemat võiksidki tahta?

Mis veel parem, mängida saad igal ajal ja igal pool – vajalik on vaid internetiühendus ning nutiseade või arvuti. Tänu sellele saad nautida oma lemmikmänge mugavalt kodust lahkumata.

Mis vahe on slotimängudel ja lauamängudel?

Online kasiinodes on palju erinevaid mänge. Laias laastus jagunevad need kaheks kategooriaks:

 1. slotimängud ehk mänguautomaadid ning
 2. lauamängud.

Mõlemad kategooriad on eestlaste seas populaarsed, kuid erinevad omavahel mängutüübi, strateegiate ja võitude poolest.

Vaatame kohe lähemalt.

Slotimängud

Slotimängud on ühed populaarseimad online kasiinomängud tänu oma lihtsale ja lõbusale mängupõhimõttele. Slotimängud on masinamängud, kus saad rulle keerutada ning loota, et näed peagi võidukombinatsiooni. See on kiire ja lõbus viis raha teenimiseks, sest võidud on suured ja mängud on lihtsad.

Online kasiinodes on palju erinevaid slotimänge, alates klassikalistest kolme rulliga masinamängudest kuni modernsete viie rulliga videomängudeni. Lisaks saad valida erinevate teemade vahel, mis ulatuvad populaarsetest filmidest ja telesaadetest kuni põnevate seikluste ja fantaasiamaailmadeni.

Lauamängud

Lauamängud on teine populaarne kategooria online kasiinomängude seas. Need hõlmavad traditsioonilisi kasiinomänge, nagu rulett, blackjack, pokker ja baccarat. Lauamängude populaarsus ei seisne nende lihtsuses. Vastupidi!

Need nõuavad võitmiseks lisaks õnnele ka oskusi ning strateegiat.

Lauamängudel on reeglina suuremad väljamakseid kui slotimängudel.

Samas on rulett, pokker ning teised lauamängud ka keerulisemad ja nõuavad rohkem aega ja vaeva.

Kui tahad oma streteegilisi oskusi proovile panna ning suuremaid auhindu võita, peaksid kindlasti lauamänge proovima.

Tuntud slotimängud

Paljudele inimestele meeldivad slotimängud, sest neid on lihtne mängida, lõbus vaadata ja neil on sageli väga hea graafika.

Tuntud online slotimängud hõlmavad mänge nagu Starburst, Gonzo’s Quest ja Mega Moolah.

Mainitud mängudel on suured väljamaksed ning need on tihti seotud suurte jackpotidega.

Kusjuures mõned online kasiinod pakuvad isegi eksklusiivseid slotimänge, mis on saadaval ainult nende internetikasiino klientidele.

Miks on mõned slotikad populaarsemad kui teised?

Kui sulle meeldib slotimängude mängimine, siis tead kindlasti, et on mõned mängud, mis on tuntud oma populaarsuse poolest.

Kuid kas oled kunagi mõelnud, miks mõned mängud on nii populaarsed ja teised mitte nii väga?

 • Üks peamisi põhjuseid on seotud mängude kvaliteediga. Kvaliteetsemad mängud pakuvad paremat graafikat, põnevamaid boonusvoore ja huvitavamaid teemasid. Samuti võivad populaarsed mängud olla seotud teatud ajalooliste perioodide või popkultuuri trendidega, mis muudavad need mängijatele huvitavamaks.
 • Teine oluline tegur on võiduvõimaluse suurus. Populaarsetel mängudel on sageli suuremad jackpotid ja võiduvõimalused (ning kellele ei meeldiks suurelt võita?). Mängijad otsivad alati võimalusi suurte võitude saamiseks ning seetõttu eelistavad nad sageli neid slotikaid, mis pakuvad suuremat võidusummat. Üsna loogiline, eks?

Populaarsemad mängud on sageli loodud ka suuremate arendajate poolt, kellel on rohkem kogemusi ja rahalisi ressursse atraktiivse ja meeldejääva mängu loomiseks.

Tuntud arendajate hulka kuuluvad näiteks NetEnt, Microgaming, Playtech ja Betsoft. Lisaks on suurematel arendajatel vabamad eelarved, tänu millele saavad nad investeerida rohkem raha oma mängude turundamiseks ning mängijatele tutvustamiseks.

Slotimängude eelised

Slotimängudel on lauamängude ees mitmeid eeliseid.

 1. Üks suurimaid on see, et neid on lihtne mängida. Sa ei pea tundma reegleid ega strateegiaid, mis on aga vajalik lauamängude puhul. Ideaalse strateegia loomine võtab aega ja vaeva.
 2. Samuti saad slotimänge mängida ilma diilerita. Lauamängude puhul on alati vaja kas virtuaalse või füüsilise diileri olemasolu.
 3. Mitmed online kasiinod pakuvad ka slotimängude boonuseid, seal hulgas tasuta keerutusi, eriti suuri kordajaid ja jackpotte. Boonustega võid oma võiduvõimalusi suurendada, kuid tuletame meelde, et alati tasub eelnevalt tutvuda boonuste kasutamise tingimustega.
 4. Lisaks saad slotimänge mängida ka väga väikeste panustega, tänu millele saad oma meelt lahutada ka siis, kui sul on madal eelarve.
 5. Enamikel slotimängudel on automaatne mänguvõimalus, mis tähendab, et saad lasta mängul automaatselt mängida, ilma et peaksid iga kord ise uuesti keerutama.

Slotimängude miinused

Kuigi slotimängude mängimine on kõige populaarsem asi, mida internetikasiinos võimalik tega on, kuid nendel on ka mõned miinused.

 1. Esiteks, slotimängud võivad muutuda mängijate jaoks kiiresti igavaks. Kuigi paljudel mängudel on huvitavad teemad ja sul on siiski võimalus võita korralikke summasid, võib pikas perspektiivis sama mängu mängimine muutuda igavaks ja rutiinseks.
 2. Teiseks, võidusummad on tavaliselt madalamad kui lauamängudel. Muidugi on võimalik võita suuri summasid slotimängudest, kuid enamik võitudest on siiski väiksemad kui lauamängudel. See on tingitud suurest arvust mängijatest, kes mängivad sama mängu samal ajal, mis tähendab, et võidusummad jagatakse ära paljude mängijate vahel.
 3. Kolmandaks, slotimängud ei paku sotsiaalset interaktsiooni, mida paljud naudivad. Kuna slotikaid mängitakse üksi, ei ole sa teiste mängijatega otseses kontaktis. Seetõttu võib mängimine muutuda üksildaseks ja igavaks. Kui naudid kvaliteetaega iseendaga, siis ei ole see miinus sulle tõenäoliselt just kuigi häiriv.

Lauamängud

Lauamängud on olnud kasiinodes populaarsed juba aastakümneid. Online kasiinodes saad nautida paljusid samu lauamänge nagu päris kasiinodes.

Tuntud lauamängud

Üks populaarsemaid lauamänge on blackjack. See on mäng, kus saad proovida oma õnne ja osavust ning kus pead võitlema maja ehk kasiino vastu.

Samas on rulett on arvatavasti maailma kõige tuntum lauamäng. Sisuliselt on tegemist mänguga, kus sa pead panustama õigele numbri- või värvikombinatsioonile.

Baccarat on veel üks kasiinomäng, mis on eriti levinud Aasias ja on järjest populaarsem ka Euroopas ja Ameerikas.

Kindlasti ei saa jätta mainimata ka pokkerit, mis võitleb ruletiga kõige populaarsema lauamängu tiitli nimel.

Viimaseks mainime ära Crapsi – lõbusa ja kiire tempoga mängu, kus sa panustad tulemuse peale täringute viskamisel.

Lauamängude eelised

Lauamängud on online kasiinodes populaarsed mitmel põhjusel.

 1. Kuna lauamängud nõuavad teisi mängijaid, on sul võimalus kaasmängijatega suhelda ja tunda end nagu päris kasiinos.
 2. Teiseks võivad lauamängud pakkuda suuremaid võidusummasid kui slotimängud. Kui sul on piisavalt õnne ja oskusi, võid teenida väga korralikult.
 3. Kolmandaks on lauamängud seotud intellektuaalse väljakutsega – nimelt saad läbi lauamängude mängimise arendada oma analüüsioskusi.
 4. Lisaks aitavad lauamängud sul arendada erinevaid strateegilisi ja matemaatilisi oskusi. Selle asemel, et lihtsalt rullikut keerutada ja oodata, saad päriselt ennast arendada.
 5. Viimaseks võivad lauamängud olla vähem sõltuvust tekitavad kui slotimängud, sest need on rahulikumad ja aeglasemad.

Lauamängude miinused

Kuigi lauamängud on ideaalsed neile, kes soovivad rohkem sotsiaalset interaktsiooni ja võimalust rakendada oma strateegiat, on neil ka mõned miinused.

 1. Üks miinus on see, et mängud võivad tunduda slotimängudega võrreldes aeglased ja isegi venivad. Pika mängu lõpus võib sind tabada pettumus, juhul kui sa ei saanud pärast aja “raiskamist” suurema võidu osaliseks.
 2. Teine miinus on see, et lauamängud võivad olla keerulisemad kui slotimängud. Mängimiseks pead õppima reegleid, strateegiaid ja nüansse. See võib olla ajakulukas ning ei sobi seetõttu üldse mitte kõigile.
 3. Kolmas miinus on see, et lauamängud ei pruugi olla sama kättesaadavad kui slotimängud. Kasiinod võivad pakkuda ainult piiratud arvu lauamängude variante, erinevalt slotimängudest, mida on enamikes internetikasiinodes lausa tuhandeid. Selle tulemusena võid kiiresti tüdineda piiratud valikust.

Strateegiad

Õige strateegia on oluline osa sind kasiinos saatvast edust.

Järgnevad strateegiad aitavad sul oma mänguoskusi lihvida ning võiduvõimalusi suurendada.

Slotimängude strateegiad

Kuna slotimängud on juhuslikud ja sõltuvad suuresti õnnest, siis pole võimalik neid täielikult strateegiaga mängida.

Üks strateegia, mis võib aidata, on panustada kõikidele võiduliinidele, sest nii suurendad oma võiduvõimalusi. Samuti on oluline mängida mänge, mille RTP (tagasimakse protsent) on suurem, kuna siis on ka võiduvõimalus kõrgem.

Lauamängude strateegiad

Lauamängude puhul on aga strateegia võtmetähtsusega. Populaarsed lauamängud nagu blackjack, pokker ja rulett pakuvad erinevaid strateegiaid, mida saad oma mängu käigus rakendada, katsetada ja lihvida.

Oleme selles blogis kirjutanud erinevate lauamängude strateegiatest ka lähemalt.

Näiteks on blackjakis olemas “põhistrateegia”, mis annab sulle suurema võiduvõimaluse. See strateegia juhendab millal küsida lisakaarte, millal seda mitte teha ja millal oma panust duubeldada.

Pokkeris on strateegia veelgi olulisem, kuna pead suutma vastase näoilmeid ja hoiakut lugeda ning nende käitumist analüüsima. Lisaks on oluline osata bluffida ja kuulsat pokkerinägu teha.

Kumb strateegia on efektiivsem?

Mõlemad strateegiad, nii slotimängude kui ka lauamängude omad, on mängude edukuse jaoks olulised. Kuid lauamängude strateegiad on üldiselt efektiivsemad, kuna neid saab rohkem kontrollida ja neid on võimalik rohkem mõjutada.

Samas on strateegia mängu edukuse seisukohast vaid üks osa. Edukas mängimine nõuab ka head õnne, arukat panustamist ning oskust lõpetada siis, kui õnn sinu poolel ei ole.

Online mängude tulevik

Kui vaadata tulevikku, siis online kasiinode populaarsus on kiirel kasvuteel.

Tehnoloogilised edusammud muudavad mänge veelgi huvitavamaks ja keerulisemaks. Selles osas on ka sloti- ja lauamängud kaasatud innovaatilistesse arendustesse.

Tehnoloogiline areng

Tehnoloogilised edusammud toovad online kasiinomängud uuele tasemele. Nüüd on võimalik mängida mänge VR-prillide kaudu, mis muudab kogemuse reaalsemaks ja suurendab mängijate kaasatust. Lisaks saab kasutada nutitelefoni rakendusi, et mängida kasiinomänge ükskõik kus ja millal. See on muutnud kasiinomängud veelgi ligipääsetavamaks ja mugavamaks.

Kasvu prognoos

Online kasiinod on kasvanud pidevalt viimase 10 aasta jooksul ja nende kasv jätkub tulevikus. Online kasiinode turg on eeldatavasti väärt 92,9 miljardit dollarit aastaks 2023. See hõlmab ka sloti- ja lauamängude populaarsuse suurenemist, sest online kasiinod jätkavad mängude arendamist ja laiendamist, et täita mängijate nõudmisi.

Innovatsioon

Innovatsioon on kasiinomängude tulevik.

Sloti- ja lauamängude arendajad pööravad rohkem tähelepanu mängijate nõudmistele ja vajadustele, et muuta kogemus veelgi paremaks.

Uute tehnoloogiate kasutuselevõtmine, erinevate mängumehhanismide loomine ja uute mängude lisamine on ainult mõned näited sellest, kuidas kasiinomängud muutuvad aja jooksul veelgi huvitavamaks.

Kokkuvõte

Online kasiinomängud on viimastel aastatel läbi teinud tohutu muutuse. Inimesed eelistavad järjest enam füüsiliste kasiinode asemel interneti mugavust ning online kasiinosid. Õnneks on nii lauamängud kui ka slotikad arvutisse ja telefonidesse kolinud.

Kui aga tahad teada, kumb mängutüüp sulle paremini istub, soovitame mõlemad ise järele proovida. Ülevaated parimatest Eesti online kasiinodest leiad Onlinekasiinoboonused24.com leheküljelt.

Kivi kotti ning head mänguõnne!

Author Kirke