Texas Holdem – Maailma Populaarseima Mängu Saladused

Kirke
14.3.2023
127 Views

Texas holdem on üks kõige populaarsemaid pokkerimänge maailmas, mida mängitakse nii professionaalselt füüsilistes kasiinodes, online kasiinodes kui ka sõpradega. Erinevalt teistest pokkerimängudest, mis sõltuvad suuresti õnnest, on Texas holdem mäng, kus strateegia ja oskuslik käitumine otsustavad mängu lõpptulemuse.

Miks on Texas holdem nii populaarne?

Texas holdem on populaarseks muutunud erinevatel põhjustel:

Üks neist on kindlasti mängu lihtsus. Texas holdemi õppimiseks ei kulu palju aega – selle põhitõdesid on võimalik mõista vaid mõne minuti jooksul. 

Teine põhjus on mängu põnevus. Mäng pakub pinget ja adrenaliini. Mängijad mängivad oma kaartidega, teevad panuseid ja üritavad ennustada vastaste käitumist. 

Lisaks sellele on Texas holdem ka sotsiaalne mäng, mis võimaldab inimestel omavahel suhelda ja suhteid luua.

Lühike ajalooline ülevaade

Texas holdemi päritolu on hämar, kuid enamik pokkeriajaloolasi usub, et mäng sai alguse 20. sajandi alguses Texases. Esialgu mängiti seda peamiselt kohalikes kasiinodes ja see levis aeglaselt üle USA ja maailma. 

1963. aastal tutvustas elukutseline pokkerimängija Felton „Corky” McCorquodale mängu Las Vegasele. 1969. aastal kuulutas Las Vegase kasiino The Dune välja Texas holdemi turniiri, mis aitas mängul populaarsust koguda.

1990ndatel aastatel levis Texas holdem interneti tõttu eriti kiiresti. 

Online pokkeritoad tõid mängu kõigile kättesaadavaks ja see muutus üha populaarsemaks. 

Texas holdem sai eriti tuntuks 2003. aastal, kui amatöörpokkerimängija Chris Moneymaker võitis World Series of Poker (WSOP) põhiturniiri.

 Moneymakeri võit tõstis pokkeri populaarsuse uuele tasemele ja aitas kaasa Texas holdemi suuremale tuntusele.

Mängu reeglid

Nagu enne iga mängu alustamist on oluline selgeks teha mängu reeglid, et teada, kuidas mängu mängida ja loodetavasti võita.

Mängu algatamiseks peavad kõik mängijad panustama algpanuse, et mäng saaks alata. Seejärel jagatakse igale mängijale kaks kaarti, mida saavad ainult nemad näha ja kasutada, et moodustada võidukombinatsioone. Mängijad võivad vaadata oma kaarte ja teha esimese panuse enne flop-kaartide jagamist. Seejärel jagatakse lahtiselt lauale flop kaardid, mille järel on pakumiste ring ning turn ja river kaart, mille järel on uuesti pakkumiste ringid.

Flop, turn ja river kaardide selgitus

Flop, turn ja river kaardid on ühiselt jagatud kaardid, mis asetatakse lauale kõigile mängijatele näha. Flop koosneb kolmest kaardist, turn on neljas kaart ja river on viies ja viimane kaart. Need kaardid moodustavad kogu käe koos mängijate kaartidega.

Käte järjestus:

Texas holdemi käe tugevuse järjestus on sama, mis enamuses pokkeri mängudes.

Kordame siiski üle. Alustame tugevamast käest:

Royal flush ehk kuninglik mastirida (A, K, Q, J, 10 sama masti)

Mastirida (5 kaarti järjestikku samast mastist) 

Nelik (4 samasugust kaarti) 

Täismaja (ühe(kolmiku ja ühe paariga käsi) 

Mast (5 kaarti samast mastist) 

Rida (5 järjestikust kaarti) 

Kolmik (3 samasugust kaarti) 

Kaks paari (2 paari ühesuguseid kaarte) 

Paar (1 paar ühesuguseid kaarte).

Panuse tüübid

Panuste tüübid ja suurused sõltuvad sellest, millises mängufaasis mäng hetkel on. Mängija võib teha järgmisi panuseid: check (mitte midagi panustada), call (panustada sama summa, mis eelmine mängija), raise (panustada suurem summa kui eelmine mängija) või fold (loobuda käest ja mitte panustada).

Kuidas mängu võita? 

Selleks tuleb loomulikult kokku panna parim võimalik käsi, mis võib olla raske, kuna mängus on ka teised mängijad, kellel on sama eesmärk ja kellel võivad olla paremad kaardid, kui sul. Võitjaks saab mängija, kelle käsi on kõige tugevam või kes suudab sundida teisi mängijaid oma käest loobuma.

Mängustrateegiad

Texas holdem on oskusmäng, kus mängijate oskused ja strateegiad on olulised edu saavutamiseks. Siin on mõned olulised strateegiad, mida saate kasutada, et oma mängu parandada.

Algajate strateegiad

Algajad peaksid keskenduma mängu põhialuste õppimisele. 

Keskendu õige käe valimisele ja panuste suurusele. Proovi vältida liiga paljude käte mängimist ja ära proovigi kõiki panuseid võita. Oluline on õppida, millal loobuda ja millal mängida, et mitte kaotada liiga palju raha.

Kuidas bluffida ja loobuda õigel ajal

Bluffimine on osa Texas holdemi mängust. See võib olla kasulik, kuid võib ka halvasti lõppeda. Bluffimisel on oluline õppida lugema teiste mängijate käitumist ja osata tähele panna nende nõrkuseid. Samuti tuleb bluffimisel jälgida panuste suurust, et mitte kulutada riskides liiga palju raha.

Samuti on oluline teada, millal on aeg käest loobuda. Kui sinu kaardid on halvad ja vastaste panused on kõrged, on ehk parem seekord käest loobuda ja oodata järgmist mängu.

Õpi lugema teisi mängijaid

Vastaste käitumise mõistmine on Texas holdemi mängus oluline. Püüa jälgida vastaste reaktsioone ja panuste suurust. Kui mõni mängija näitab närvilisust või teeb liiga palju panuseid, võib see olla (aga ei pruugi) märk nende käe nõrkusest.

Nõuanded edasijõudnutele

Edasijõudnud mängijad võivad kasutada erinevaid strateegiaid, et oma mängu veelgi paremaks muuta. Üks võimalus on keskenduda vastaste mängude analüüsimisele ja käitumisele. Samuti proovi mängida erinevate panustega ja mängida erinevaid käsi, et vastastel oleks keeruline sinu mängust aru saada.

Lõpuks on oluline meeles pidada, et mängu võitmiseks on vaja õppida põhialuseid ja harjutada regulaarselt. 

Texas holdem turniirid

Kuigi mäng on erinevatel turniiridel samade reeglitega, on võitja valimine turniiridel erinev.

Mõned turniirid on ühe laua turniirid, kus mängitakse, kuni selgub võitja.

Teised on mitme laua turniirid, kus mängijad mängivad eraldi laudkondades. Laua võitjad liiguvad edasi järgmisele tasemele ja siis mängivad juba erinevate laudade võitjad omavahel. Võitjaks kuulutatakse mängija, kes jääb viimasena lauda.

Texas holdem turniiridel on üle maailma palju fänne. Paljud mängijad unistavad sellest, et võita mõni suurem turniir.

World Series of Poker (WSOP), mis toimub igal aastal Las Vegases, on üks populaarsemaid Texas holdem turniire. Teised tuntud turniirid on näiteks World Poker Tour ja European Poker Tour.

Reeglid turniiridest osavõtuks on väikeste erinevustega: enamus turniire nõuavad osalemiseks rahalist sissemakset, kuid mõned on ka kutsetega. 

Las Vegases toimuvas WSOP põhiturniiril osalemine maksab 10 000 dollarit. Erinevate turniiride auhinnafondid sõltuvad ka osalemise tasust ja osalejate hulgast.

Online Texas holdem

Texas holdem online mänguna annab mängijatele võimaluse mängida igal ajal ja igal pool. Järgnevalt mõned eelised ja puudused online mängus võrreldes füüsilises kasiinos mängitavaga.

Järgnevalt mõned plussid ja miinused, kui mängid neti teel

Online Texas holdemi eelised:

Saad mängida kodus, kontoris või teel olles.

Sa ei pea muretsema mängude korraldamise pärast, sest kasiino pakub laudu ja diilerit.

Online-mängud on tavaliselt kiiremad kui live-mängud.

Sul on juurdepääs laiale valikule mängudele ja panustele.

Puudused:

Puudub füüsiline kontakt teiste mängijate ja diileriga.

Võimalik on kokkuleppemäng.

Internetiühenduse katkemine võib mängu katkestada.

Veebis toimuvas mängus on keerulisem bluffida.

Kuidas valida õige online kasiino?

Enne kui hakkad mängima, peaksid valima usaldusväärse ja turvalise online kasiino. Siin on mõned olulised aspektid, mida tuleks kaaluda:

Litsents ja regulatsioonid: Kasiino peaks olema litsentseeritud ja reguleeritud vastavas jurisdiktsioonis.

Turvalisus: Kasiino peab kasutama SSL-krüpteerimist ja turvalisi maksevõimalusi.

Mängude valik: Vali kasiino, millel oleks lai valik Texas holdemi mänge erinevate panustega.

Boonused ja preemiad: Soovitavalt vali kasiino, millel oleks tervitusboonused ja muud preemiad.

Kasutajatugi: Kasiino peaks pakkuma head kasutajatuge, mis on saadaval ööpäevaringselt.

Turvalisuse tagamine internetis mängides

Online mängude turvalisuse tagamiseks järgi mõnda põhireeglit:


  • Kontrolli kasiino litsentsi ja regulatsioone.
  • Kasuta ainult turvalisi maksevõimalusi.
  • Hoia oma paroole enda teada.
  • Kontrolli, kas netiühendus on krüpteeritud.
  • Ära kunagi jaga oma isiklikku teavet teistega.
  • Veendu, et sinu arvutis on viirusetõrje tarkvara.

Tuntud online saidid, kus saad Texas holdemit mängida.

PokerStars – Üks suurimaid ja tuntumaid online pokkeri saite maailmas. Pakub laia valikut mänge ja turniire ning on populaarne ka Eestis.

888poker – Sellel saidil on suur valik pokkerimänge ja turniire, sealhulgas Texas holdem. See online kasiino pakub ka erinevaid boonuseid ja kampaaniaid.

Unibet – Pakub laia valikut pokkerimänge, sealhulgas Texas holdemi. Lisaks pakub ka spordiennustusi ja online kasiinomänge.

Betsafe – Populaarne online kasiino, mis pakub ka laia valikut pokkerimänge. Lisaks pakub ka spordiennustusi ja online kasiinomänge.

OlyBet – Eesti online kasiino, mis pakub laia valikut pokkerimänge, sealhulgas Texas holdemi. Lisaks pakub ka spordiennustusi ja online kasiinomänge.

Kuulsad mängijad

Texas holdemi kuulsatest mängijatest on mõned oma nime teinud suuremates turniirides, samas kui teised on võitnud sadu tuhandeid dollareid online mängudes. Järgnevalt mõned kuulsamad mängijad ja nende saavutused:

Doyle Brunson

Doyle Brunson on üks kuulsamaid nimesid Texas holdem maailmas. Ta on kahekordne WSOP (World Series of Poker) peavõitja ning on võitnud rohkem kui 6 miljonit dollarit erinevatel pokkeriturniiridel. Ta on kirjutanud ka mitu pokkeriraamatut, sealhulgas “Super System”.

Brunson on tuntud oma agressiivse mängustiili poolest, mis võib olla mõnikord ettearvamatu. Samas on tema strateegiad olnud edukad, mis võimaldasidki tal võita kaks WSOP tiitlit järjest.

Phil Ivey

Phil Ivey (sünd 1977) on veel  üks tuntumatest mängijatest, kes on võitnud erinevatel turniiridel kümneid miljoneid dollareid. Ta on võitnud 10 WSOP käevõru ning on nimetatud mitmeid kordi parimaks mängijaks maailmas.

Ivey on tuntud oma rahuliku mängustiili poolest, millele on raske vastu seista. Ta teab, millal bluffida ja millal käest loobuda. Sellist käitumist peetaksegi tema edu võtmeks

Vanessa Selbst

Vanessa Selbst (sünd. 1984) on tuntud kui üks parimaid naissoost mängijaid Texas holdemi maailmas. Ta on võitnud üle 11 miljoni dollari erinevatel pokkeriturniiridel ning ta on kolmekordne WSOP käevõru võitja.

Selbst on tuntud oma agressiivse mängustiili poolest, mis võib olla mõnikord üsna riskantne. Kindlasti on ta mänginud targalt, kuna tema strateegiad olnud edukad ning võimaldanud tal võita mitmeid turniire.

Daniel Negreanu 

Daniel Negeranu (sünd 1974) on tuntud kui “Kid Poker”. Ta on võitnud kuus WSOP käevõru (neist esimese 23 aasta vanusena) ja teeninud pokkerimängudes üle 40 miljoni dollari. Negreanu on ka korduvalt valitud aasta pokkerimängijaks.

Phil Hellmuth

Phil Hellmuth (sünd 1964) on võitnud enam WSOP käevõrusid kui ükski teine mängija (16). Lisaks on ta tuntud oma ettearvamatu ja provokatiivse käitumise poolest lauas.

Need on mõned nimed, kes on saavutanud märkimisväärseid võite ja tunnustust Texas holdemi mängimisel ning on muutunud tõelisteks legendideks pokkerimaailmas.

Kuidas siis ikkagi saada parimaks?

Kui soovid Texas holdemis paremaks saada, on oluline investeerida aega ja vaeva õppimisse ning kogemuste saamiseks. Siin on mõned viisid, kuidas oma oskusi parandada:

Õppematerjalide ja koolituste kasutamine: Texas holdemi mängu mõistmiseks on saadaval palju erinevaid õppematerjale, alates artiklitest ja raamatutest kuni videokoolitusteni. Samuti on olemas erinevaid koolitusprogramme, mis aitavad sul oma mänguoskusi parandada.

Texas holdem mängude simulaatorite kasutamine: Texas holdemi simulaatorid on veebipõhised tööriistad, mis võimaldavad sul mängida Texas holdemi erinevaid versioone arvuti vastu. Need simulaatorid aitavad sul paremini mõista mängureegleid, strateegiaid ja võimalusi.

Praktika ja kogemuste saamine: Nagu öeldakse, harjutamine teeb meistriks. Texas holdemi mängides saate kogemusi ja õpid erinevaid strateegiaid. Alusta mängimist sõpradega või madalate panustega online kasiinodes ning liikuge järk-järgult edasi suurematele panustele.

Kokkuvõte

Texas holdem on kindlasti mäng, mida tasub proovida. Mängu võlu seisneb selles, et selles on palju strateegiaid ja oskusi, mida saab õppida ja arendada. Samas on see ka mängu, kus on võimalik võita suurelt. Seega, kui soovid endale põnevat väljakutset, võib olla Texas holdem just see, mida otsid, vahet pole, kas oled algaja või edasijõudnud.

Author Kirke