Maailma parimad pokkerimängijad ning mida neilt õppida saad

Kirke
24.2.2023
154 Views

Tahad jõuda pokkerimaailma tippu?

Siis oled õiges kohas, sest selles artiklis räägime maailma parimatest pokkerimängijatest ning sellest, mida saad neilt õppida.

Eesti kuulsaimad pokkerimängijad

Eestis on mitmeid tuntud pokkerimängijaid, kes on võitnud erinevaid rahvusvahelisi turniire ja muljetavaldavaid rahasummasid.

Enne, kui tutvume maailma kõige edukamate pokkerimängigatega, vaatame üle Eesti professionaalid.

Madis Müür

Madis Müür on üks tuntuimaid Eesti pokkerimängijaid, kes on võitnud mitmeid rahvusvahelisi turniire. Ta tegi pokkeriga tutvust 2010. aastate alguses ning vaid 3-4 aastat pärast kiiret õppimist ja proovimist sai Madis Müürist üks Eesti enim teenivaid pokkerimängijaid.

Madis Müür on tuntud oma osavate blufimängude ja strateegiate poolest, mida ta on edukalt kasutanud nii Texas Hold’emi kui ka teistes pokkerimängudes.

Janar Kiivramees

Janar Kiivramees on tuntud oma võidukate mängude poolest, mis on toonud talle erinevaid mainekaid auhindu. Janar Kiivramees on esimene eestlane, kes jõudis WPT finaali ning võitis viienda koha eest ligi 91 000 USA dollarit.

Ta on osalenud teistelgi rahvusvahelistel turniiridel, sealhulgas EPT-l (European Poker Touril) põhiturniiril ning WPT-l (World Poker Touril).

Raigo Aasmaa

Raigo Aasmaa on kuulus nii oma osavate strateegiate kui ka võidukate mängude poolest. Mängima hakkas ta aastal 2008 ning profitasemel mängijastaatuse saavutas ta 2009. aasta detsembris.

Tema suurim võit on siiani 158 296 USA dollarit.

Raigo Aasmaa on tuntud oma külma närvi ja keskendumisvõime poolest, mis võimaldavad tal rasketes olukordades rahulikuks jääda ja õiged otsused teha.

Henri Käsper

Henri Käsper on osalenud turniiridel alates 2004. aastast.

Ta on tuntud oma osavate strateegiate ja tugevate mänguoskuste poolest ning on võitnud auhindu erinevates pokkerimängudes, sealhulgas Texas Hold’emi ja Omaha Hi-Lo.

Tema esimene rahvisvaheline turniirivõit toimus Viinis aastal 2007, kus ta saavutas Vienna Spring Poker Festivalil viienda koha.

Markku Koplimaa

Markku Koplimaa alustas mängimist 2011. aastal. Tema esimene rahvusvaheline turniir toimus Lätis, kus ta võitis Eureka Poker Touril Lätis kolmanda koha.

Markku Koplimaa on võitnud auhindu erinevates pokkerimängudes, sealhulgas Texas Hold’emi, Omaha Hi-Lo ja Seven Card Stud.

Tema suurim võit on siiani 649 257 USA dollarit European Poker Touril Hispaanias. Seal saavutas ta kusjuures ka esimese koha.

Hetkel on Koplimaa Eesti kõige suurema võidu saanud pokkerimängija.

Maailma kuulsaimad pokkerimängijad

Liigume Eestist laia maailma ning vaatame üle maailma kõige kuulsamad pokkerimängijad (pane nende strateegiad omale kõrva taha).

Doyle Brunson

Doyle Brunson on üks kuulsamaid ja austatuimaid pokkerimängijaid maailmas. Ta on tuntud kui üks Texas Hold’em’i parimaid mängijaid.

Karjäär

Brunson on mänginud pokkerit üle viiekümne aasta.

Ta alustas oma karjääri Texases Fort Worthis, mängides seal kohalikes kasiinodes.

Tema karjäär tõusis tõeliselt lendu 1976. aastal, kui ta võitis esimese World Series of Pokeri peavõidu.

Sellest ajast alates on ta võitnud veel ühe WSOP peavõidu ning 10 WSOP käevõru. Brunson on kirjutanud ka mitu edukat pokkeriraamatut.

Brunsoni strateegiad

Brunson on tuntud oma agressiivse mängustiili poolest, kus ta ei karda suuri panuseid teha. Ta on öelnud, et tema edu võti seisneb selles, et ta suudab bluffida vastaseid välja mängida.

Brunson on tuntud ka kui üks parimaid lugejaid lauas, suutes ära tunda vastaste nõrkused ja kaardid, kasutades neid omakasu huvides ära.

Saavutused ja autasud

Brunson on võitnud oma karjääri jooksul rohkem kui 6 miljonit dollarit auhinnaraha. Tema kõige olulisemad saavutused on kaks WSOP peavõitu ja 10 käevõru. Brunsoni võimekust pokkerimängijana tõendab ka asjaolu, et teda on valitud Pokkeri kuulsuste halli ning tema nimi on ka Pokeri Hall of Fame’i liikmete seas.

Phil Ivey

Phil Ivey on nimi, millega on tuttavad kõik suuremad pokkerisõbrad.

Phil alustas oma pokkeristrateegia lihvimist kaastöötajatega mängides.

Karjäär

Ivey karjäär sai alguse siis, kui ta kolis New Jersey’sse ja hakkas mängima Atlantic City kasiinos. Teda on tunnustatud erinevate pokkerimängude, sealhulgas Seven Card Studi, Razz’i ja Texas Hold’emi mängimise eest.

Ivey hakkas tõeliselt tuntust koguma 2000. aastatel, mil ta võitis oma esimese WSOP käevõru ning osales järjestikustel WSOP turniiridel. Ta on võitnud kümme käevõru ja kokku 26 WSOP finaallauda, sealhulgas kaks Main Event’i finaallauda.

Lisaks WSOP-le on Ivey võitnud mitmeid teisi suuremaid pokkeriturniire, sealhulgas Aussie Millions ja Monte Carlo Millions. Ta on teeninud oma karjääri jooksul üle 38 miljoni dollari auhinnaraha ning on olnud aastaid professionaalne pokkerimängija.

Ivey strateegiad

Ivey on tuntud oma mitmekülgsete strateegiate poolest. Ta on väga osav nii live kui ka online mängudes ning on tuntud oma võime poolest lugeda vastaseid ning teha kiireid ja õigeid otsuseid.

Ivey kasuks räägib tema noorus ja terav vaist.

Saavutused ja autasud

Ivey on üks edukamaid pokkerimängijaid maailmas, kellel on palju erinevaid saavutusi. Ta on võitnud kümme WSOP käevõru ja teeninud oma karjääri jooksul üle 30 miljoni dollari auhinnaraha. Ta on üks väheseid mängijaid, kes on võitnud nii WSOP Main Event’i kui ka Aussie Millionsi turniiri.

Ivey on tuntud ka oma erakordsete online saavutuste poolest. Ta on võitnud mitmeid online pokkeriturniire ning on hetkel maailmas teenivuselt kümnes parim pokkerimängija.

Daniel Negreanu

Karjäär

Daniel Negreanu on Kanada pokkerimängija, kes on mänginud pokkerit juba aastakümneid. Negreanu alustas oma karjääri Torontos ja on tänaseks päevaks teeninud kokku üle 50 miljoni dollari auhinnaraha ning saanud kuulsaks oma osalemisega WSOP turniiridel.

Negreanu strateegiad

Negreanu on tuntud oma unikaalse strateegia poolest, mida ta nimetab “small ball-iks” ehk väikeseks palliks.

See strateegia hõlmab madalate panuste kasutamist ning vastaste ärritamist, selleks et nad hakkaksid tegema halbu otsuseid. Ta on ka rõhutanud vajadust lugeda vastaseid ning mängida vastavalt vastase käitumisele.

Small Ball strateegia kohta on ta kirjutanud ka raamatu.

Saavutused ja autasud

Negreanu on võitnud kuus WSOP käevõru, mis on üksikisiku jaoks kõige prestiižsem auhind pokkerimaailmas. Ta on teeninud oma karjääri jooksul kokku üle 50 miljoni dollari auhinnaraha ning on üks kõige edukamaid pokkerimängijaid maailmas.

Lisaks sellele on Negreanu võitnud ka European Poker Tour Grand Finali peavõidu ning WPT World Championship turniiri. Ta on ka kahel korral võitnud World Series of Poker Player of the Year tiitli.

Negreanu on tuntud oma oskuse poolest mitte ainult pokkerit mängida, vaid ka seda edendada. Ta om jaganud oma strateegiaid ja teadmisi kogu maailmaga.

Jennifer Harman

Jennifer Harman on tuntud nimega naispokkerimängija, kes alustas oma pokkerikarjääri 1980. aastate keskel.

Karjäär

Harman on pokkerit mänginud juba kaheksandast eluaastast. Profimängija staatuse sai ta kaheksakümnendate aastate keskel.

Ta on võitnud kaks World Series of Pokeri käevõru ja mängib aktiivselt veel tänagi.

Harmani strateegiad

Harman on tuntud oma strateegilise mängustiili poolest. Ta on välja töötanud unikaalse strateegia, mida ta kasutab kõigis mängudes.

Harman keskendub alati oma vastasele ja tema käitumisele laua taga. Ta jälgib hoolikalt, milliseid kaarte tema vastased välja käivad, ning kohandab oma mängu vastavalt sellele. Tema strateegia põhineb paljuski psühholoogilistel trikkidel, mida ta kasutab oma vastaste eksitamiseks.

Saavutused ja autasud

Harman on võitnud kahte World Series of Pokeri käevõru ning on 12-kordne World Series of Pokeri finaallaua osaleja. Lisaks on ta võitnud WPT Women’s Night turniiri ning olnud WPT Bay 101 Shooting Star turniiri finalist.

Ta on olnud ka Full Tilt Pokkeri professionaalne mängija.

Harman on ka teinud suuri annetusi erinevate heategevusorganisatsioonide, sh Nevada AIDSi teadusuuringute fondi jaoks.

Tema panus nii pokkerimaailma kui ka heategevusse on teinud temast ühe tuntuima naispokkerimängija maailmas.

Kokku on ta võitnud üle 2,7 USA dollari auhinnaraha.

Phil Hellmuth

Phil Hellmuth on tuntud kui üks kõigi aegade edukamaid pokkerimängijaid.

Karjäär

Ta alustas pokkeri mängimist juba 1988. aastal ning tema esimene WSOP (World Series of Poker) turniirivõit tuli 1989. aastal. Hellmuth on võitnud kokku 16 WSOP käevõru, mis on ka kõigi aegade rekord.

Lisaks on ta võitnud ka mitmeid teisi mainekaid turniire.

Hellmuthi tugevuseks on tema võime lugeda vastaste mängu ning teha kiireid ja ratsionaalseid otsuseid. Ta on tuntud oma väga agressiivse mängustiili poolest ning suudab vastased kiiresti nurka suruda.

Hellmuthi strateegiad

Hellmuthi strateegia põhineb peamiselt agressiivsusel ja vastaste nõrgemate käte ära kasutamisel. Ta on tuntud oma võime poolest bluffida ning vastaste nõrkusi ära kasutada.

Hellmuthi üks tugevamaid strateegiaid on kahtlemata tema võime hoida oma emotsioone kontrolli all.

Ta on tuntud kui mängija, kes ei lase end emotsioonidel segada ning suudab rasketes olukordades säilitada rahuliku meele.

Saavutused ja autasud

Phil Hellmuth on võitnud kokku 16 WSOP käevõru. Lisaks on ta võitnud ka mitmeid teisi mainekaid turniire.

Kokku on Hellmuth teeninud auhinnaraha üle 28 miljoni dollari ning ta on üks kõigi aegade edukamaid pokkerimängijaid.

Lisaks oma edukale pokkerikarjäärile on Hellmuth kirjutanud ka mitmeid pokkeriõpikuid ning avaldanud mitmeid artikleid.

Ta on tuntud ka kui populaarne pokkeri kommentaator ning on osalenud mitmetes pokkeriga seotud telesaadetes ja filmides.

Mida saad maailma edukaimatelt pokkerimängijatelt õppida?

Pokkerimängijate maailma tipus ei ole mitte ainult need, kellele õnn tihti naeratab, vaid ka kõige osavamad mängijad, kellel on head strateegiad.

Nende strateegiad on arenenud pikaajalise kogemuse ja aastatepikkuse treeningu tulemusena. On palju, mida saame maailma tipus olevatelt mängijatelt õppida:

  1. Esimene õppetund, mida maailma parimatest pokkerimängijatest õppida saame, on täielik keskendumisvõime. See tähendab, et pead vastase mõistmiseks olema täielikult mängu kaasatud ja tähelepanelik. Parimad mängijad on pühendunud pidevale õppimisele, jälgivad uusi trende ja tehnoloogiaid ning kohandavad oma mängu selle järgi. Soovitame sul edu saavutamiseks sama teha.
  2. Teine õppetund on strateegia kohandamine vastavalt olukorrale. Parimad mängijad suudavad kohandada oma strateegiaid vastavalt vastastele, mänguolukorrale ja isegi kaardipakile. Nad suudavad kiiresti oma mängustiili muuta, kui nad märkavad vastase nõrkust või kui näevad, et teatud strateegia ei tööta.
  3. Kolmas õppetund on bluffimine. Kuigi see on riskantne strateegia, kasutavad parimad mängijad bluffimist, et vastaseid segadusse ajada ning sundida neid tegema valesid otsuseid. Kuigi bluffimine võib olla väga tulus, ei tohiks see olla sinu ainus strateegia.

Kokkuvõte

Maailma tipp-pokkerimängijate karjäärid on täis saavutusi ja õppetunde, mida saad rakendada ka oma mängus. Jätka mängimist, uuri erinevaid strateegiaid ja ära karda eksperimenteerida.

Lõppude lõpuks on pokker lõbus ja kaasahaarav – naudi mängu ja anna endast parim!

Author Kirke