Kuidas Mängida Bakaraad – Parimad Strateegiad 2023

admin
20.1.2023
154 Views
Kuidas mängida bakaraad?

Bakaraa ehk baccarat on klassikaline Bondi filmide mäng. Kuigi filmide sündmuspaik võib jätta bakaraast hirmutava ning keerulise mängu, on see mulje ekslik.

Päriselt on tegemist ühe lihtsaima kasiinomänguga, mis alles kogub kuulsust. Kuidas bakaraad mängida ning millised on parimad strateegiad aastal 2023?

Kohe räägime.

Bakaraa Ajalugu

Baccarat on üks vanimaid ja klassikalisemaid kasiinomänge, mille juured ulatuvad 15. sajandisse. Esimesed andmed bakaraa kohta pärinevad Prantsusmaalt, kuningas Karl VIII valitsemise ajal.

“Baccarat” tähendab itaalia keeles number nulli. See mäng oli algselt mõeldud aadlikule ühiskonnale ja selle mängimine oli sageli seotud rikkuse ja võimuga.

19. sajandil hakati bakaraad mängima ka Suurbritannias ning Ameerika Ühendriikides. See sai kohalikes kasiinodes populaarseks väga kiiresti. Kuigi kindlasti ei ole tegemist sama populaarse mänguga kui pokker, on bakaraa kasiinodes tuntud tänapäevalgi.

Bakaraa Reeglid

Nagu ütlesime, on bakaraa üks lihtsamaid kasiinomänge. Kuigi selles mängus võib olla mitmeid panustajaid, käib mäng lõpuks ainult mängija ja pankuri vahel.

Sina ei ole ei diiler ega mängija. Sinu eesmärk on panustada sellele, kumb mängus võidab – kas pankur, mängija või tuleb viik. Kõik panused peavad olema tehtud enne, kui diiler ütleb, et rohkem panuseid teha ei saa.

Baccarat kaardimängu eesmärgiks on saada käsi, mis on võimalikult ligidal üheksale punktile.

Sõltuvalt sellest, kas panustad pankurile või mängijale, tahad sa, et just see, kelle võidule sina panustasid, eesmärgini jõuaks.

Kaardid

Bakaraa on äärmiselt lihtne: mängus on kaartidel numbritega 2-9 täpselt sama väärtus kui number, mis on kaardil kirjas.

Pildikaardid ja kümned ei anna punkte, mit tähendab, et nende väärtus on 0 ning äss on 1 punkt.

Kui kaartide summa on kokku 10 või rohkem, siis lahutatakse tulemusest kõik kümnelised. Näiteks, kui üks mängijatest (pankur või “mängija”) saab kaardid 8 ja 6, siis ei ole punktide summa mitte 14, vaid 2.

Selleks, et saaksid parema arusaamise, vaatame kaartide väärtused uuesti üle:

  • äss = 1 punkt
  • numbrikaardid 2 kuni 9 = oma nimiväärtus
  • kaart number 10 = 0 punkti
  • pildikaardid (emand, kuningas, soldat) = 0 punkti.

Kaardimast ei oma bakaraas mingit väärtust ega tähtsust.

Bakaraa Panused

Bakaraas on panustamiseks mitmeid võimalusi. Nagu mainisime, saab panuseid teha kas mängija võidule, pankuri võidule või viigile. Lisaks võivad mõned baccarat mängud pakkuda erinevaid kõrvalpanuseid, nagu näiteks mängija võidu käe suuruse või spetsiifilise kaardi väljatuleku panused.

1. Panus mängijale

Panustades mängijale, saad võimaluse kaasa elada mängu põnevusele ning loota sellele, et mängija saab kätte võidu.

Kui mängija päriselt ka võidab, siis makstakse sulle välja sinu panus pluss sama suur võit.

See tähendab, et kui panustad näiteks 100 eurot mängijale ja mängija võidab, siis saad kätte 200 eurot (100 eurot panust + 100 eurot võitu). See on kusjuures üks populaarsemaid panuseid.

2. Panus pankurile

Panustades pankurile, saad võimaluse kaasa elada teisele poolele mängust ja loota sellele, et pankur saab kätte võidu.

Kui pankur päriselt võidabki, siis makstakse sulle välja oma panuse summa pluss võit. Tuleb arvestada, et pankurile panustamisel läheb enamikes kasiinodes 5% sinu võidusummast vahendustasuks.

See tähendab, et kui panustad näiteks 100 eurot pankurile ja pankur võidab, siis saad välja maksta 95 eurot (100 eurot panust – 5 eurot vahendustasu).

3. Panus viigile

Viik on üks eriline tulemus, sest mõlemad pooled, nii pankur kui ka mängija saavad sama punktisumma.

Kui aga tekib viik, siis mängijale ja pankurile tehtud panused kaotavad.

Kõige tavapärasemas baccarat mängus on maja eelis pankurile panustamisel 1.06%, mängijale panustamisel 1.24% ja viigile panustamisel 14.36%.

Teisiti öeldes, tõenäosus pankuri võiduks on 45.843%, mängija võidu tõenäosus on 44.615% ja viigi tõenäosus on 9.543%.

Viigi panustamine võib olle närvekõditavam, sest see on haruldasem panus ja selle tõenäosus on väike. Kuid tuleb arvestada, et see võib olla ka riskantsem panus, sest see nõuab suuremat rahasummat ja annab väiksema võiduvõimaluse.

4. Suur käsi

Suur käsi on kõrvalpanus, mida saab teha siis kui välja jagatakse vähemalt viis kaarti.

Panustaja peab otsustama, kellel – kas pankuril või mängijal – on suurem käsi, mis sisaldab vähemalt kolme kaarti.

5. Väike käsi

Väikese käe panust saab teha siis, kui laual on neli kaarti ja vähemalt ühel mängijal on olemas ka kolmas kaart.

See tähendab, et panustaja peab arvama, kummal mängijal on väiksem käsi, mis sisaldab vähemalt kolme kaarti.

Bakaraa strateegiad

Erinevad bakaraa strateegiad aitavad mängijatel parandada oma võiduvõimalusi.

Toome välja mõned tähtsamad strateegiad, mida peaksid teadma enne mängima hakkamist:

1. “Let it ride” bakaraa strateegia

See on väga lihtne süsteem, mille puhul saate võidu korral kogu raha lauda jätta. Oletame, et sul on mängimiseks 200 eurot ja sinu ühe panuse suurus on 10 eurot. See võimaldab sul mängida 20 “sessiooni”, igaüks väärtus 10 eurot.

Kui sa võidad, mängid järgmise käe kogusummaga, mis tähendab, et pärast esimest võitu mängid edasi oma algse 10 euroga ja ning ka äsja võidetud summat.

Kui aga kaotad, teed uuesti 10 eurose panuse. Selle strateegia kasutamine on põnev ja pakub head võimalust võita suuri summasid!

NB! Sellise süsteemi puhul on oluline endale seatud maksimaalne panuse piir.

Meie näite puhul võiks see piir olla 80 eurot. See tähendab, et pärast kolme järjestikust võitu lähed taas üle 10 euro suurusele panusele.

2. Kõige parem bakaraa strateegia? – BOSSi strateegia

Paljude mängijate arvates on BOSSi strateegia just kõige parem. See strateegia hõlmab alati sama suurusega panustamist.

Kuna tegemist on ühe kõige populaarsema strateegiaga, võid selle tõhususes kindel olla.

BOSS strateegia on ühtaegu nii lihtne kui ka põhjalik. Kui soovid parandada oma võiduvõimalusi bakaraas mängides, siis BOSS strateegia võib olla just see, mida otsid.

Nagu mainisime, on bakaraas maja eelis üsna madal ning laias laastus on iga käe puhul võimalus nii pankuri kui ka mängija võiduks umbes sama.

Pankur võidab statistiliselt 45,9% ajast ning mängija 44,6%. Ülejäänud käed lõppevad viigiga.

Ära unusta, et iga kaardipingi puhul tõenäosus muutub, kuna mingid kindlad kaardid on juba välja võetud ning ühe poole võitmise tõenäosus kasvab pisut.

BOSSi strateegia puhul soovitatakse pärast kolme järjestikust kaotust pisut pausi pidada ja oodata, kuni sinu pool taas võitma hakkab.

3. 1-3-2-4 bakaraa strateegia

See on üks äge strateegia, kus sa võid tõsta oma panuse suurust nii kaua, kuni sa saavutad neli järjestikust võitu! Kui aga kaotad, siis pead tagasi minema algpanuse juurde.

Ja see 1-3-2-4 numbrite jada?

  • See tähendab, et esimene panus on sinu tavapärane panus (1).
  • Aga kui sa võidad, siis saad panustada järgmise panusega kolmekordse algpanuse (3).
  • Ja kui sa sellegi võidad, siis saad panustada kahekordse algpanusega (2).
  • Ja kui sa võidad ka neljanda panusega, siis saad panustada isegi neljakordse algpanusega (4)!

Kui sa saavutad nelja võitu järjest, siis pead tagasi minema algpanuse juurde ja kõik algab otsast peale! Lõbutse ja võida suurelt!

4. Martingale’i süsteem

Ehk oled Martingale’i strateegiaga tuttav pokkerist. Sel juhul ei tule sulle tõenäoliselt üllatusena, et sama süsteemi saab kasutada ka bakaraas (ning igas teises kasiinomängus!).

Idee on lihtne – kui kaotad, siis kahekordistad oma eelmise panuse.

Näiteks, kui sinu algpanus on 10 eurot, siis järgmine panus oleks 20 eurot, järgmine 40 eurot jne. See tähendab, et kui sa võidad järgmise panusega, saad sa oma panuse tagasi ja saad jätkata algpanusega.

Samas, kui sa kaotad järgmise panusega, siis pead jätkama panuse duubeldamist, kuni jälle võidad.

Martingale’i süsteemi suurimaks miinuseks see, et mitme järjestikuse kaotuse korral pead sa oma panust järjest duubeldama ja sellisel viisil on kogu raha väga lihtne väga kiiresti kaotada.

Seetõttu tuleb Martingale’i süsteemi kasutada ettevaatlikult ja alati omada ülevaadet oma kaotustest ja võitudest. Lisaks, kui mängid kindla summa rahaga (ning kui sa ei taha oma eelarvet lõhki ajada), siis on parem see strateegia teistele mängijatele jätta.

Üks võimalus, kuidas suuri kaotusi vältida, on teha väga väike algpanus, näiteks $5 või isegi $1. See aitab sul vältida liiga suure panuse duubeldamist.

Üldiselt on Martingale’i süsteem lõbus ja efektiivne strateegia, kuid kasuta seda süsteemi taktitundeliselt ning väikese ettevaatlikkusega.

Bakaraa ABC – Nii käib Bakaraa mängimine

Oled ikka veel veidi segaduses?

Koostasime sulle samm-sammult juhendi sellest, kuidas bakaraa mängimine täpselt käib.

1. Sissemakse

Kui mängid bakaraad internetikasiinos, on sul esmalt vaja laadida oma online kasiino kontole raha. Enne seda vaata meie ülevaateid Eesti usaldusväärsetest online kasiinodest ning vali endale sobiv kasiino.

Loo seal endale konto ning vali just sulle sobiv makseviis ja tee sissemakse.

2. Panus

Mõtle välja, kui suurt panust tahad teha ning tee panus.

3. Kaardid jagatakse välja

Kui mängijad on panused teinud, jagab diiler kaardid välja. Nii mängija kui ka pankur saavad mõlemad kaks kaarti.

Kui kas mängija või pankur saab kahe kaardiga 8 või 9, siis on mäng läbi. See, kas sina võidad või kaotad sõltub sellest, kelle võidule – pankuri või mängija – sa panustasid.

4. Diiler jagab välja lisakaardi

Juhul, kui kahe kaardiga ei võitnud ei mängija ega pankur, jagatakse kummalegi välja lisakaart.

5. Väljamakse

Sõltuvalt mängu tulemusest, tehakse panustajatele väljamaksed.

Enne mängimist soovitame tähelepanelikult uurida erinevate panuste maja eelist, sest kõige madalama maja eelisega panus on pankurile panustamine.

Samas tuletame meelde, et mõned kasiinod võtavad pankuri panustelt ka 5% vahendustasu. Online kasiinodes sellist vahendustasu aga enamasti ei võeta.

Kokkuvõte

Enne bakaraa mängimist on oluline teada reegleid, tõenäosusi ja maja eelist. See on aga vaid üks osa mängust. Sama oluline on teada strateegiaid ning kõige tipuks mängu nautida!

Mängi alati vastutustundlikult ning sea oma kaotustele ning panustele piir. Nii saad vältida liigselt suuri kaotusi. Lõppude lõpuks on ju mängu eesmärk siiski meelelahutuslik!

Author admin