Mis on Maja Eelis? Mis on RTP?

admin
27.1.2023
185 Views

Oled kunagi kuulnud maja eelisest või RTP-st? Paljudel alustavatel mängijatel on segadus seoses sellega, mida need terminud täpselt tähendavad.

Selles artiklis räägime kõigest lähemalt!

Mis on maja eelis?

Igas mängus on juba eos sisse kirjutatud kasiino maja eelis. “Kasiino võidab alati,” on ütlus, mida oled ehk sinagi kuulnud.

See tähendab, et kui sina võid pikas perspektiivis võita või kaotada, siis kasiino võidab pikas perspektiivis alati. See on tingitud sellest, kuidas mängud on loodud.

Mängud ei maksa mängijatele pikas perspektiivis kunagi tagasi 100% neisse sisse pandud raha, vaid mingi protsendi võrra vähem. See ongi maja eelis.

Maja eelis ruletis ja teistes mängudes

Hea näitena võiks siin välja tuua näiteks Euroopa ruleti. Ruletilaual on 36 numbrit, 1-36, aga lisaks sellele on olemas ka 0. Seega võib kuul peatuma jääda ühel 37st sektorist. Ilma maja eeliseta, n-ö ausa mängu puhul, peaks ühele numbrile panustamisel ja sellega võitmisel väljamakse olema 1:37.

Tegelikult on see aga 1:36 ning see annabki kasiinole piisava maja eelise.

Maja eelis on sisse kirjutatud nii slotiautomaatidesse, live kasiino mängudesse kui ka kõige tavalisematesse loteriidesse.

Kuid loterii ja kasiino vahel on üsna suur erinevus. Ja sama tüüpi erinevus on ka tavakasiino ja online kasiino vahel.

Erinevuseks on mõistagi keskmine maja eelise suurus: online kasiinos on mängude maja eelis reeglina 1-5%, harva kuni 10%, tavakasiinos mänguautomaatidel mängides on mängude maja eelis kuni 20% ning loteriid, nagu näiteks bingo loto või Viikingloto, on maja eelis umbkaudu 50%.

See tähendab, et loteriid mängides annad sa juba pileti ostmise hetkel koheselt poole oma rahast ära.

On aga oluline mõista, et maja eelis ei tähenda, et sa ei saa kunagi võita. See lihtsalt tähendab, et pikemas perspektiivis on kasiino alati eelisseisus.

Kuid kuigi maja eelis tundub alguses üsna negatiivne asi, tuleb meeles pidada, et ilma selleta ei oleks kasiinod üldse olemas. See on just see, mis võimaldab kasiinol pakkuda mängijatele erinevaid võimalusi võita suuremaid summasid raha, ning samas hoida ära liiga suure kaotuse kasiinole endale.

Maja eelise suuruse mõistmiseks on oluline mõista, kuidas mängud töötavad. Näiteks ruletimängus on maja eelis vaid 2,7%, mis tähendab, et kui mängijad panustavad kokku 100 eurot, siis kasiino teenib 2,7 eurot. See on aga väga väike summa, kui arvestada, et mängijad võivad panustada mitmeid tuhandeid eurosid.

Kõigil mängudel ei ole sama suur maja eelis

Samuti tuleb meeles pidada, et mõned mängud on teisedest maja eelise poolest tunduvalt madalamad. Näiteks blackjackis on maja eelis vaid 0,5-1%, mis tähendab, et mängijad võivad pikas perspektiivis võita rohkem kui kasiino. Seetõttu ongi blackjack (lisaks ruletile) üks populaarsemaid mänge kasiinodes.

Maja eelis ei tähenda aga seda, et mängijad ei saaks kunagi võita. Pigem tähendab see seda, et pikas perspektiivis võidab kasiino. Mängijad võivad aga võita ajutiselt suuremaid summasid, eeldusel et nad mängivad targasti ning et neil on pisutki õnne.

On oluline mõista, et kasiinod on loodud mängimiseks ja meelelahutuseks, mitte raha teenimiseks. Kui mängid kasiinos, siis tuleb alati meeles pidada, et võitmine ei ole garanteeritud ja et pead olema valmis kaotama.

Kui sa ei saa endale lubada kaotada, siis ei tasu kasiinodesse minna.

Mis on RTP?

RTP on lühend, mis tuleb inglisekeelsest väljendist return to player. Eesti keeles tähendab see „teoreetilist tasuvust mängijale“. See number kirjeldab seda, kui palju maksab slotimäng mängijale teoreetiliselt pikas perspektiivis tagasi, st milline on selle „tasuvus“.

Tavaliselt esitletakse seda protsentides. Näiteks, 98%-ne RTP tähendab seda, et iga 100 euro pealt peaks tagasi tulema 98 eurot. Teisisõnu näitab RTP seda, kui palju sa võid umbkaudu kaotada.

Küll aga ei tohi võtta RTP-d liialt sõna-sõnalt. Ehkki see näitab küll mängu tasuvust, arvutatakse seda statistiliselt ja VÄGA suure keerutuste hulga pealt.

Tavaliselt arvutatakse RTP-d miljonite keerutuste põhjal, mis tähendab, et keskmine mängija tegelikult ei taju seda RTP-d niivõrd hästi.

Mõni tuhat keerutust ei ole piisav selleks, et reaalsuses näha RTP protsenti. Seetõttu ei tohi kunagi võtta RTP-d kui lubadust. Jah, mäng võib küll nii palju tagasi anda, kuid ei pruugi, kuna tegemist on puhtalt statistilise numbriga, mida arvutatakse väga keerukalt ja väga suurest „valimi“ hulgast.

Teadupärast testitakse slotikaid veendumaks, et tegemist on ausa mänguga. RTP on üks sellistest faktoritest, mida kontrollitakse testimise käigus.

Kuigi tavamängija ei taju RTP protsendi väljamakse suurust, siis tegelikult maksab tõesti mäng nii palju välja nagu see ütleb.

Suure hulga keerutuste jooksul on lõpuks mängu tasuvus selline nagu see ütleb. Lisaks tuleb mainida, et RTP protsent ei pruugi olla ainuke faktor, mida tuleks arvestada, kui valite endale sobivat slotimängu.

Näiteks tuleks arvestada ka mängu disaini, graafikat ja funktsioone, et valida endale parim slotimäng. Mängijatel on alati võimalus kaotada rohkem või võita rohkem, kuid kõrgem RTP annab teoreetiliselt rohkem võimalusi võitmiseks.

Mis vahe on maja eelisel ja RTP-l?

Maja eelis ja RTP võivad tunduda sarnased, kuid tegelikult on neil mõningaid erinevusi. Nagu selgitasime on maja eelis number, mis kirjeldab kasiino teenistust, mis mängijalt võetakse. See tähendab, kui palju on kasiino võit protsendina mängija panusest.

RTP, aga, on teoreetiline tasuvus mängijale pikaajalisel perspektiivis. See tähendab, kui palju maksab slotimäng teoreetiliselt tagasi pikas perspektiivis.

Näiteks, kui kasiino maja eelis on 5%, siis kasiino võidab mängijalt igal 100 euro pealt 5 eurot. RTP aga, 98%, tähendab, et iga 100 euro pealt peaks tagasi tulema 98 eurot. Nii et näiteks, kui sa paned 100 eurot slotimängu, kus maja eelis on 5% ja RTP on 98%, siis kasiino võidab 5 eurot ja mängijale jääb 98 eurot.

Maja eelis on alati kasiino jaoks positiivne number, sest see tähendab, et kasiino võidab. RTP aga, on protsent, mis näitab, kui palju mängijale tagasi makstakse. Seega, kui RTP on suurem, on see mängijale soodsam. Kui RTP on madalam, on see mängijale vähem soodne.

Seetõttu tasub mängijal alati vaadata mõlemat numbrit enne mängimist, et saada parem ülevaade mängu tasuvusest.

Ütleme uuesti, et RTP protsent ei tähenda, et iga mängija saab täpselt selle protsendi võidust. See on statistiline arvutus, mis arvutatakse miljonite keerutuste põhjal.

Kummal on madalam RTP, kas füüsilistel slotikatel või internetislotikatel?

Online slotid ja füüsilised slotid on mõlemad väga populaarsed mängud, kuid nad erinevad mõnevõrra üksteisest.

Füüsilised slotid on tavaliselt seotud suurema maja eelisega kui online slotid. See tähendab, et kasiinod saavad füüsilistest slotidest rohkem raha kui online slotidest.

See on tingitud sellest füüsiliste mänguautomaatide kõrgematest hoolduskuludest. Online slotte on odavam ülal pidada ja hooldada ning sellest tulenevalt on online slotidel tavaliselt parem RTP kui füüsilistel slotidel.

Online slotid võivad pakkuda RTP-d kuni 98%, samas kui füüsilised slotid võivad pakkuda RTP-d alla 90%. See tähendab, et online slotid on mängijale teoreetiliselt tasuvamad kui füüsilised slotid.

Samas ei tähenda see, et füüsilised slotid on halvemad kui online slotid.

Füüsilised slotid pakuvad mängijale ajatut ja autentset kasiinokogemust, mis on online slotidest erinev. Samuti võivad füüsilised slotid pakkuda mängijale suuremaid võite, kuna need on seotud suurema maja eelisega.

Valik on lõpuks individuaalne.

Kui mängija eelistab paremat RTP-d, siis soovitame valida online slotid. Kui aga eelistatakse autentset kasiinokogemust ja suuremaid võite, siis soovitame valida füüsilised slotid.

Oluline on meeles pidada, et mängida tuleb alati vastutustundlikult ja mõistlikult, sõltumata valitud mängu tüübist.

Kokkuvõte – Mida teada RTP ja maja eelise kohta?

Mida teada RTP kohta?

Kasiinod manipuleerivad RTP-ga?

Esiteks, tuleb meelde tuletada, et online kasiinod ei manipuleeri oma RTP-ga. Paljud mängijad arvavad, et kasiinod saavad lihtsalt muuta “numbreid” ja vähendada slotikate võitude väljamakset.

See on aga täielik valearvamus! Online kasiinod on vaid veebipoed, mis “müüvad” mängutootjate tooteid. Mängud ise asuvad tegelikult mängutootja serveris ja see tähendab, et kasiinol pole üldse ligipääsu mängu seadetele.

Kuidas RTP-d arvutatakse?

Teiseks, peame mainima, et RTP on oluline ka ühe mänguseansi vältel. Kuna RTP arvutatakse miljonite keerutuste pealt, ei saa ühe mänguseansi jooksul täpselt aru, kui hea RTP on.

See ei tähenda aga, et RTP poleks oluline. Kui mängid näiteks 95% RTP-ga slotikat võrreldes 90% RTP-ga slotikaga, siis erinevus on märgatav.

Esimene tõenäolisemalt võidab rohkem kui teine. Seetõttu on soovituslik mängida slotikaid, mille RTP on võimalikult kõrge. See ei pruugi garanteerida rohkem võite, kuid tõenäosus on suurem.

Aga jackpotide puhul?

Kolmandaks, progressiivsete jackpotislottide puhul tuleb arvestada, et RTP hulka on kaasatud jackpotivõidud.

See tähendab, et reaalne RTP on mängus palju madalam. Kui sul ei õnnestu jackpotivõitu saada, ei saa sa osa nii kõrgest RTP-st, kui lootsid.

See tähendab, et progressiivsete jackpotislottide puhul on oluline kaaluda, kui palju sa oma panusega kaotad, et oma võiduvõimalusi suurendada.

Mida meeles pidada maja eelise kohta?

  1. Maja eelis on kasiinos mängimise alus. See on protsentuaalne näitaja, mis näitab, kui palju kasiino saab keskmiselt mängijalt võita.

Kui maja eelis on suurem, siis on mängijate võiduvõimalused väiksemad.

Iga mäng, mida sa kasiinos mängid, sisaldab maja eelist. See on mänguoperaatori (kasiino) kasumimarginaal, mis on loodud selleks, et tagada kasiino pidev jätkusuutlik toimimine.

Maja eelis ei olene sinu panusest. See tähendab, et kui sa panustad suurema summa, ei muuda see maja eelist. See on alati fikseeritud protsent, mis on määratud mänguoperaatori poolt. See on oluline, sest mõned mängijad arvavad, et suurema panusega suureneb nende võiduvõimalus.

Maja eelis on pöördvõrdelises seoses mängu RTP suurusega. RTP (Return to Player) on protsentuaalne näitaja, mis näitab, kui palju mängijatele tagasi makstakse. Kui RTP on suurem, siis on maja eelis madalam. Seetõttu on soovituslik valida mänge, mille RTP on võimalikult kõrge.

Kõige madalama maja eelisega mängud on blackjack, bakaraa, videopokker ja live kasiino pokker.

Maja eelis ei tähenda, et kasiino alati võidab.

Author admin