Mis on progressiivne jackpot ehk kuidas suurelt võita

Kirke
22.3.2023
162 Views

Kui oled kunagi online kasiinos mänginud, siis oled tõenäoliselt kuulnud terminit “progressiivne jackpot”. Siin on kõik, mida nende kohta teadma pead:

Mis on progressiivne jackpot?

Progressiivsed jackpotimängud on kasiinomaailmas tuntud kui mängud, kus on võimalik võita suur summa raha korraga. Nende mängude puhul koguneb potentsiaalne võidusumma pidevalt, kuni keegi selle võidab. 

Antud mängud on muutunud populaarseks nii füüsilistes kasiinodes kui ka online mängude keskkonnas. 

Alustame aga mõistetest:

Progressiivsete jackpotimängude tüübid

Ühe mängu progressiivne jackpot

See tüüp hõlmab ühte konkreetset mängu, näiteks ühte konkreetset slotimängu või pokkerimängu. Iga kord, kui keegi mängijatest panustab sellel konkreetsel mängul, lisatakse väike osa panusest jackpotile. Sa void voita jackpoti, kui sa saavutad kindla kombinatsiooni või võidad konkreetse vooru.

Kui keegi võidab jackpoti, siis algab protsess uuesti, alustades algsest jackpoti summast.

Mitme mängu progressiivne jackpot

Mitme mängu progressiivsed jackpotid koondavad erinevate mängude, tavaliselt erinevate slotimängude koguvõitu. Kuna nende jackpotidie võidusumma koguneb erinevatesse mängudesse panustamisel, on potentsiaalne võit tavaliselt suurem kui ühe mängu progressiivsete jackpotide puhul.

Kohalik progressiivne jackpot.

Need on mängud, mille jackpoti suurus sõltub konkreetsest kasiinost, kus mäng toimub. Jackpoti suurus kasvab iga panusega, mida teeb mängija selles konkreetses kasiinos, kuni keegi selle lõpuks võidab. Kohaliku progressiivse jackpoti mängud on levinud füüsilistes kasiinodes.

Võrgustiku progressiivne jackpot

Võrgustiku progressiivne jackpot on mäng, kus mitu erinevat online kasiinot koonduvad ühe jackpoti ümber. See tähendab, et jackpoti suurus kasvab palju kiiremini, kuna panused lisatakse kõikide mängijate poolt erinevates kasiinodes, kes mängivad sama mängu. Võrgustiku progressiivsed jackpotid võivad kujuneda väga suurteks, muutes need üheks kõige populaarsemateks online kasiino mängudeks.

Kuidas võita progressiivne jackpot?

Progressiivse jackpoti võitmiseks peate saama jackpoti kombinatsiooni, mis on tavaliselt kõige haruldasem või kõige raskemini saavutatav kombinatsioon. Enamasti pead panustama maksimaalse võimaliku panuse ja saama õige kombinatsiooni samal mängul. Kui sa ei panusta maksimaalselt, ei saa sa suure tõenäosusega progressiivset jackpoti võita isegi siis, kui saad õige kombinatsiooni.

Tõenäosused progressiivse jackpoti võitmiseks

Tõenäosus progressiivse jackpoti võitmiseks sõltub suuresti mängu valikust ja panuse suurusest. Kõrgema panusega mängimine suurendab tõenäosust võita jackpot, kuid see võib ka suurendada mängu kulusid. Loomulikult on tõenäosus progressiivse jackpoti võitmiseks väga väike, kuid see ei takista mängijaid proovimast oma õnne. 

Tegelikult ongi reaalsus, et progressiivse jackpoti võitmiseks ei ole kindlat strateegiat või valemit. Progressiivse jackpoti võitmine on väga haruldane, kuid kui see juhtub, võib see olla elu muutev sündmus.

Populaarsed progressiivse jackpoti mängud

Kui räägime populaarsetest progressiivse jackpoti mängudest, siis kindlasti tulevad esimesena meelde mõned tuntud nimed, mis on juba aastaid olnud tippude hulgas.

Mega Moolah – See on tõenäoliselt kõige tuntum progressiivne jackpoti mäng, mis on loodud tarkvaraettevõtte Microgaming poolt. Mängus on 5 rullikut ja 25 väljamaksejoont ning seda saad mängida nii mobiiltelefonis kui ka arvutis. Mängu eripära seisneb selles, et ükskõik milline panus võib käivitada jackpoti vooru, mis annab võimaluse võita üks neljast erinevast jackpotist.

Mega Fortune – Teine tuntud progressiivne jackpoti mäng, mis on loodud tarkvaraettevõtte NetEnt poolt. Selle mängu eripäraks on luksuslikud teemad, nagu eksklusiivsed autod ja kallid kellad. Seda mängu saad mängida nii arvutis kui ka mobiiltelefonis. Mängu eripära seisneb selles, et see sisaldab erinevaid boonusvoorude tasemeid, millest igaüks annab võimaluse võita. Sul on võimalik võita kolm erineva jackpoti vahemikus tuhandetest kuni miljoniteni. Mängu teeb eriliseks see, et sellel on suurim progressiivne jackpot, mida on võidetud online kasiinos, ulatudes ligi 18 miljoni euroni.

Hall of Gods – See on veel üks populaarne progressiivne jackpoti mäng, mis on loodud tarkvaraettevõtte NetEnt poolt. Mängus on viis rullikut ja kakskümmend võiduliini. Mängu teemaks on skandinaavia mütoloogia ning hea õnne korral on sul võimalik võita mitu erinevat jackpoti.

Arabian Nights – See on üks vanemaid progressiivse jackpotiga mänge, mis on loodud tarkvaraettevõtte NetEnt poolt. Selles mängus on viis rullikut ja kümme võiduliini. Mäng on inspireeritud araabia kultuurist. Siin mängus on võimalik võita ainult üks jackpot, mis ulatub tavaliselt sadade tuhandete eurodeni. 

Beach Life – See on veel üks populaarne progressiivne jackpoti mäng, mis on loodud tarkvaraettevõtte Playtech poolt. Mängu teemaks on rand ja päike ning mängijad saavad võita suuri summasid, kui neil õnnestub saada õigeid kombinatsioone

On täiesti selge, et mängu jackpoti suurus sõltub selle mängu populaarsusest ja sellest, kui sageli jackpot võidetakse. Seega javkpottide suurus ja esinemise tihedus varieerub suuresti erinevate mängude vahel.

Strateegiad progressiivsete jackpotimängude mängimiseks

Kuigi progressiivse jackpoti võitmise tõenäosus on väike, saad õige strateegia abil suurendada oma võiduvõimalusi. Siin on mõned soovitused, mida tasub järgida, kui soovid proovida võita progressiivset jackpoti.

Vali õige mäng

Enne mängima asumist tuleks hoolikalt valida sobiv progressiivse jackpoti mäng. Vali mäng, mis pakub suuremat jackpoti ning millel on suurem tagasimakseprotsent. Samuti on oluline teada, kas mängul on kindel jackpoti suurus või kas jackpoti suurus kasvab aja jooksul.

Mängi maksimaalse panusega

Enamik progressiivse jackpotiga mänge nõuavad, et mängija panustaks maksimaalse summa, et võita jackpoti. Seetõttu on oluline mängida maksimaalse panusega, kui soovid suurendada oma võiduvõimalusi.

Jälgi mängu kulgu

Jälgi mängu kulgu ja vaata, kuidas jackpot kasvab. Kui jackpot on jõudnud oma tavalise suuruse lähedale, on tõenäolisem, et see võidetakse varsti. Samuti tasub jälgida mängu ajalugu, et teada, millal jackpot viimati võideti.

Kasuta ära kasiinoboonuseid ja pakkumisi

Paljud kasiinod pakuvad boonuseid ja pakkumisi, mis võivad suurendada võiduvõimalusi progressiivse jackpoti mängudes. Seetõttu on oluline kasutada kasiinoboonuseid ja pakkumisi, et sa saaksi maksimaalse kasu enda raha eest.

Tuntud võidulood

Progressiivsed jackpotimängud pakuvad mängijatele võimalust võita elumuutvaid summasid. Siin on mõned tuntud võidulood erinevatest progressiivse jackpoti mängudest:

Mega Moolah – 2015. aastal võitis Briti sõjaveteran Jon Heywood Mega Moolah mängu jackpoti, mille väärtus oli üle 17 miljoni euro. Heywoodi õnnelik võit oli toona suurim online kasiino võit maailmas.

Aastal 2021 võideti kaks järjestikust jackpoti mängu Eesti mängijate poolt. Suurem neist oli 7,2 miljonit eurot.

Mega Fortune – 2013. aastal võitis Soome mängija Mega Fortune mängus jackpoti, mille väärtus oli 17,8 miljonit eurot. Võit leidis aset PAF.comi kasiinos.

Eestis tuli võit sama mänguga aastal 2019 ja võtja sai üle kolme miljoni euro.

Hall of Gods – 2012. aastal võitis Rootsi mängija Hall of Gods mängus jackpoti, mille väärtus oli 7,6 miljonit eurot. Võit leidis aset Betsson.comi kasiinos.

Eestis võitis üks naissoost mängija aastal 2020 3,6 miljoni suuruse jackpoti.

Arabian Nights – 2010. aastal võitis Norra mängija Arabian Nights mängus jackpoti, mille väärtus oli 4,8 miljonit eurot. Võit leidis aset PAF.comi kasiinos.

Beach Life – 2012. aastal võitis Ühendkuningriigi mängija Beach Life mängus jackpoti, mille väärtus oli üle 6,2 miljoni euro. Võit leidis aset Betfred.comi kasiinos.

Need võidulood näitavad, et progressiivsed jackpotimängud pakuvad tõeliselt tohutuid võidusummasid ja et igaüks võib olla võitja.

Võiduvõimalused 

Progressiivse jackpoti võitmise tõenäosus sõltub mängust, kuid see on väga väike. Sa pead võitma mitmeid keerulisi kombinatsioone. Näiteks võib Mega Moolah’i mängus võiduvõimalus olla üks miljonist või isegi vähem.

Kuigi võiduvõimalused on väikesed, on mõned mängijad leidnud, et mõned mängustrateegiad tõstavad neil tõenäosust võita progressiivne  jackpot. 

Üks levinumaid strateegiaid on mängida maksimaalse panusega. 

Teine strateegia on jälgida mängu kulgu ja mängida siis, kui jackpot on jõudnud piisavalt kõrgele tasemele. 

Kolmas strateegia on kasutada kasiinoboonuseid ja pakkumisi, mis võivad suurendada nende võiduvõimalusi.

Kokkuvõtteks võib öelda, et progressiivsete jackpotimängude võitmine on tõesti suur õnnemäng. Pead mängima vastutustundlikult ja mõistma, et jackpoti võitmine sõltub peamiselt õnnest, aga kasutades ka natuke strateegiat suurendad tõenäosust saada järgmiseks suureks võitjaks.

Natuke statistikat:

Konkreetsete statistiliste numbrite osas võib progressiivse jackpoti mängude puhul olla väga suur varieeruvus, kuna need sõltuvad jackpoti suurusest, mängijate arvust ja mängu reeglitest. Siiski saame tuua mõned näited:

  • Mega Moolah progressiivse jackpoti keskmine võidusumma on umbes 5 miljonit eurot, kuid on võidetud ka üle 20 miljoni euro suurune jackpot. Statistika kohaselt on Mega Moolahi võiduvõimalus umbkaudu 1:50 miljonit. See tähendab, et keskmiselt võidab Mega Moolah jackpoti üks mängija iga 50 miljoni mängu kohta.
  • Hall of Gods progressiivne jackpot võib ulatuda kuni 7 miljoni euroni ning keskmine võidusumma on umbes 5 miljonit eurot. Statistika kohaselt on Hall of Gods jackpoti võiduvõimalus umbkaudu 1:20 miljonit.
  • Arabian Nights progressiivne jackpot on tavaliselt 1-2 miljonit eurot, kuid on võidetud ka kuni 8 miljoni euro suurune jackpot. Selle mängu võiduvõimalus on umbes 1:5 miljonit, mis teeb selle mängu võiduvõimalused suuremaks kui Mega Moolah’il ja Hall of Gods’il.

Need numbrid on väga suurte üldistustega ja loomulikult võivad erineda sõltuvalt mängijate panustest, jackpoti suurusest, mängu reeglitest ja muudest teguritest. Siiski annavad need numbrid üldise aimduse sellest, millised on progressiivse jackpoti mängude võiduvõimalused.

Plussid ja miinused

Nagu eelnevalt mainisime, on jackpotimängude maailmas on erinevat tüüpi mänge. Peatume neist kahel: kohalikud ja võrgustiku mängud. Siin on mõned plussid ja miinused nende kahe tüübi mängude vahel:

Kohalike progressiivsete jackpotimängude eelised

Esiteks on kohalike mängude jackpotid tavaliselt väiksemad kui võrgustiku mängude jackpotid, mis tähendab, et nende võitmise tõenäosus on veidi suurem. 

Teiseks, kohalikud mängud on kohaliku kasiino jaoks kasulikud, sest kasiino saab oma mängijaid hoida ja meelitada uusi mängijaid pakkudes oma unikaalset kohalikku jackpoti mängu.

Võrgustiku progressiivsete jackpotimängude eelised: 

Esiteks on võrgustiku mängude jackpotid tavaliselt suuremad kui kohalike mängude jackpotid, mis tähendab, et mängijad saavad võita suuremaid summasid. 

Teiseks, kuna jackpot on ühendatud mitme kasiino ja online kasiinoga, suureneb jackpoti kasvukiirus kiiremini. See tähendab, et võrgustiku mängudel on potentsiaali muutuda miljonitesse tõusvateks jackpotimängudeks.

Progressiivsete jackpotimängude mängimise ohutus ja usaldusväärsus

Nagu oleme maininud eelnevates postitustes, on kõikide kasiinomängude mängimisel oluline valida usaldusväärne online kasiino. Kui soovid enda ja oma raha turvalisust tagada, siis vali alati kasiino, millel on hea maine ja usaldusväärsed maksevõimalused. Kasiinot valides veendu, et sellel on litsents ja see vastab kõigile kehtivatele regulatsioonidele.

Lisaks sellele on oluline mängida vastutustundlikult. Kuigi progressiivsed jackpotimängud on põnevad ja võit on ahvatlev, pea meeles, et tegemist on siiski hasartmängudega. Seetõttu tuleks mängida mõõdukalt ja panustada ainult seda summat, mida oled valmis kaotama.

Kokkuvõtteks

Lõpetuseks saame öelda, et progressiivsed jackpotimängud on väga populaarsed kasiinomängud tänu suurtele võidusummadele ja põnevusele. Aga nagu ikka – võidud pole garanteeritud. 

Kuna võiduvõimalus on väga väike, vali selline mäng, mis sulle ka päriselt meeldib ja pinget pakub, et sul oleks mängides tore.

Seega, leia oma mäng ja mängi vastutustundlikult.

Author Kirke