Euroopa rulett vs Ameerika rulett – kuidas mängida ja mis vahe neil on?

admin
10.2.2023
175 Views

Rulett on üks kuulsamaid lauamänge maailmas. Seda mängitakse kasiinodes globaalselt, millest tulenevalt on mängul ka mitmeid erinevaid versioone.

Teeme selgeks, mis vahe on Euroopa ruletil ning Ameerika ruletil.

Euroopa ruleti reeglid

Euroopa rulett on üks populaarsemaid kasiinomänge maailmas ja seda mängitakse paljudes erinevates kasiinodes ja online-kasiinodes. Kuigi mängu algne kontseptsioon pärineb 17. sajandist Prantsusmaalt, on Euroopa rulett tänapäevases mängimisvormis väga erinev algsel versioonil.

Euroopa ruleti reeglid on kõikidest erinevatest ruleti versioonidest tõenäoliselt kõige lihtsamad, kuna puuduvad lisapanused ja sel on madalam maja eelis võrreldes Ameerika ruletiga.

Mängu eesmärk on arvata, millisel numbril ruletirattal pöörlev kuul pidama jääb. See on täielikult õnnemäng ning nõuab panuste tegemist.

Euroopa ruleti panused

Euroopa ruletil on 37 numbriauku, mis ulatuvad 0-st kuni 36-ni. Need numbrid on jagatud punasteks ja mustadeks, mis annab mängijatele võimaluse panustada erinevatele värvidele.

Kokku saad Euroopa ruletis teha sellist tüüpi panuseid:

 • veerg,
 • tosin,
 • paaris/ paaritu või punane/ must,
 • üks number (straight),
 • kaks numbrit (split),
 • kolm numbrit (street) ja
 • neli numbrit (corner).

Kõigil neil panustel on erinevad tõenäosused ning panuste väljamaksed.

Panuste tõenäosused on järgmised:

 • Veerg – 32,4%
 • Tosin 32,4%
 • Paaris/ paaritu või punane/ must – 48,6%
 • Üks number (straight) – 2,7%
 • Kaks numbrit (split) – 5,4%
 • Kolm numbrit (street) – 8,1%
 • Neli numbrit (corner) – 10,8%

Euroopa ruleti sisemised panused

Euroopa ruleti sisemiste panuste väljamaksed varieeruvad sõltuvalt panuse tüübist ja ulatuvad kuni 35:1-ni.

Panus üksiknumbrile, nimetatakse ka Straight Up bet-iks, tähendab, et panustad sellele, et kuul jääb pidama ühel konkreetsel numbril. Kui kuul kuhugi mujale pidama jääb, siis sinu panus kaotab. Selle panuse väljamakse on 35:1, mis tähendab, et iga panuse eest võid sa välja võtta 35 korda suurema summa.

Panus kahele numbrile, mida nimetatakse Split bet-iks, tähendab, et panustad joonele kahe numbri vahel. Selle panuse väljamaks on 17:1, mis tähendab, et iga panuse eest võid sa välja võtta 17 korda suurema summa.

Panus kolmele numbrile, mida nimetatakse Street bet-iks, tähendab, et panustad kolmenumbrilise rea välisjoonele. Selle panuse väljamaks on 11:1, mis tähendab, et iga panuse eest võid sa välja võtta 11 korda suurema summa.

Corner bet tähendab, et pead žetooni pannma nelja numbri ristumiskohale. Selle panuse väljamaks on 8:1, mis tähendab, et iga panuse eest võid sa välja võtta 8 korda suurema summa.

Panus neljale numbrile, mida nimetatakse Four bet-iks, tähendab, et panustad nendele neljale numbrile – 0, 1, 2 ja 3. See panus on vaid Euroopa ruletis olemas ja selle tegemiseks tuleb žetoon asetada 0 ja 1 nurga peale. Selle panuse väljamaks on 8:1. Ameerika ruleti vastav panus on Five bet.

Lõpuks on veel üks populaarne panus, milleks on panus kuuele numbrile, mida nimetatakse ka Double Street bet-iks.

Selle panuse tegemiseks tuleb žetoon panna kahest kolmerealisest numbrist koosneva real vahele.Double Streetpanuse väljamakse on 5:1, mis tähendab, et iga panuse eest võid sa välja võtta 5 korda rohkem raha kui oled panuse sisse pannud.

Euroopa ruleti sisemised panused on mõeldud suuremat riski armastavatele mängijale, kes soovivad suuremat väljamakset, kuid ka suuremat riski.

Kuigi sisemised panused võivad pakkuda suuremaid väljamakseid, tasub meeles pidada, et need on samas ka väga madalate võiduvõimalustega.

Seega tasub hoolikalt kaaluda, kui suure panusega soovid mängida. Kui sa oled algaja mängija, tasub alguses sisemistest panustest eemale hoida ja alustada lihtsamate panustega, et mõista ruleti mehhanismi ja reegleid paremini.

Euroopa ruleti välimised panused

Välimised panused on need, mida tehakse ruletilaual olemasolevatele numbrite või värvide blokkidele. Nende panuste tegemisel ei ole vaja mõelda üksikutele numbritele, kuid väljamakse on väiksem kui sisemiste panuste puhul. Selles blogipostituses räägime Euroopa ruleti välimistest panustest.

Paaris/paaritu panus – See on lihtne panus, kus panustatakse sellele, kas kuul jääb peatuma paaris või paaritule numbrile. Panuse väljamakse on 1:1.

Punane/must panus – See on samuti lihtne panus, kus panustatakse kuuli peatumisele punasele või mustale värvile. Väljamakse on ka siin 1:1.

Panus 18-le numbrile (Low 18/High 18) – See on panus, kus valitakse üks kahest numbrite blokist – 1-18 või 19-36. Panuse väljamakse on jällegi 1:1.

Panus kolonnidele – Kolonnide panus tehakse tervele veerule ehk 12 numbrile. Panuse tegemiseks pannakse žetoon veeru alla. Väljamakse on 2:1.

Panus tosinatele – Tosinate panus on tehtud numbrite blokile – 1-12, 13-24, või 25-36. Selle panuse väljamakse on 2:1.

Nende välimiste panuste tegemisel tuleb alati arvestada, et väljamakse on väiksem kui sisemiste panuste puhul. Samas on sisemised panused väiksema riskiga ja nende väljamakse on ikkagi parem kui null.

Seega, kui oled uus mängija, soovitame alustada just väliste panuste tegemisest, sest need on kiiremad, lihtsamad ja väiksema riskiga.

Ameerika rulett

Ameerika rulett erineb Euroopa ruletist mitmel viisil. Kõige silmatorkavam erinevus on see, et Ameerika ruletil on rohkem null-sektoreid – nimelt kaks – 0 sektorja 00 sektor.

See tähendab, et sinu võiduvõimalused on madalamad kui Euroopa ruletis.

Ameerika ruleti laual on samuti numbrid 1-36, mis on ära jagatud punaste ja mustade värvide vahel. Sinu eesmärk on panustada numbritele, numbrite kombinatsioonidele, värvidele või kolonnidele.

Ameerika ruleti panused

Ameerika rulett erineb Euroopa rulettist vähe, kuid mõned panused on siiski teistsugused. Siin on Ameerika ruleti erinevad panused:

Paaris/paaritu panus – panustamine sellele, et kuul jääb peatuma kas paaris või siis paaritule numbrile. Panuse väljamakse on 1:1

Punane/must panus – panustamine sellele, et kuul jääb pidama kas punasele või mustale värvile, väljamakse 1:1

Panus 18-le numbrile (Low 18/High 18) – panus ühele järgnevast kahest numbrite blokist – 1-18 või 19-36, väljamakse 1:1

Panus kolonnidele – panus tervele veerule ehk 12-le numbrile. Panus pannakse veeru alla. Selle panuse väljamakse on 2:1

Panus tosinatele – panus numbrite blokile 1-12,13-24, või 25-36, väljamakse 2:1

Nagu mainisime, seisneb Ameerika ruleti erinevus Euroopa ruletiga võrreldes selles, et Ameerika ruletis on lisaks nullile ka 00, mis muudab panuste võiduvõimalused veidi erinevaks.

Seetõttu on algajatel soovitatav alguses mängida Euroopa ruletti ning alles hiljem soovi korral Ameerika ruletiga õnne proovida.

Panus kolmele numbrile (Street bet) – panus tehakse kolmenumbrilise rea välisjoonele. Panuse väljamakse on 11:1

Nurga panus ehk panus neljale numbrile – selle panuse tegemiseks tuleb žetoon panna nelja numbri ristumiskohale, väljamakse 8:1

Panus viiele numbrile (Five bet) – see on Ameerika ruleti vastavus Euroopa ruleti Four bet’ile. Panus tehakse nendele viiele numbrile – 0, 00, 1, 2, ja 3. Panuse tegemiseks tuleb žetoon asetada 0 ja 00 nurga peale. Väljamakse 6:1

Sarnaselt Euroopa ruletiga, tuleb Ameerika ruletis valida endale sobiv panus ja siis lihtsalt oodata, kuni kuul jääb pidama. Pea meeles, et igal mängul ja igal panusel on oma võiduvõimalused.

Kui oled neist teadlik, saad teha targemaid panuseid.

Euroopa ja Ameerika ruleti RTP

Return to Player (RTP) on mängija jaoks oluline näitaja, mis viitab sellele, kui suur on mängu võiduvõimalus.

RTP-d arvutatakse protsentides ning see näitab, kui palju saab mängija keskmiselt oma panuste eest tagasi.

Mida suurem RTP on, seda suuremad on võiduvõimalused.

Ameerika ruleti RTP on madalam kui Euroopa ruleti RTP-l.

Põhjus on lihtne, nagu ka põgusalt mainisime – Ameerika ruletil on kaks null-sektorit ning see vähendab mängija võiduvõimalusi.

Kui Euroopa ruletil on RTP tavaliselt 97-98%, siis Ameerika ruletil see näitaja on alla 95%.

See tähendab, et pikas perspektiivis on Euroopa ruleti mängimine sulle rahaliselt kasulikum.

Siiski, mängijad, kes valivad Ameerika ruleti, saavad teha erinevaid panuseid, mis võivad võiduvõimalusi suurendada. Näiteks on Ameerika ruletis võimalik teha Five bet panust, mida ei saa Euroopa ruletis teha.

Lisaks, pakuvad mõned kasiinod kõrgemat RTP-d, mis võib mõjutada sinu otsuse seoses sellega, kumba ruletti tahad mängida.

Seega, enne mängima hakkamist, tasub alati tutvuda konkreetse kasiino RTP-ga, et teada saada, milline mäng antud kasiinos mängija jaoks parim on.

Kuidas ruletti mängida – näide

Kui sa pole varem ruletti mänginud, võib see veidi harjumatu tunduda.

Laias laastus näeb ruleti mängimine välja nii:

1. Vali sobiv mängulaud

Enne mängimist pead leidma sobiva mängulaua, kus olemas on piisavalt ruumi sinu panuste tegemiseks. Nii Euroopa kui ka Ameerika ruletis saad teha sisemisi ja välimisi panuseid, seega vaata, millised neist sobivad sinu mängustiilile ja mängimise eesmärgile.

2. Osta žetoonid

Pärast sobiva mängulaua leidmist pead ostma žetoonid, mida kasutad panuste tegemiseks. Kui oled uus mängija, alusta väikese summaga ja suurenda seda aja jooksul, kui oled oma oskustes enesekindlam.

3. Tee panused

Nüüd on aeg panuseid teha. Vali, kas tahad teha sisemise või välimise panuse ja pane žetoon vastavalt panuse tüübile mängulauale.

Meeldetuletus! Sisemised panused hõlmavad panustamist ühele numbrile, kahele numbrile või kolmele numbrile, samas kui välimised panused hõlmavad panustamist värvile, numbriblokile või 18-le numbrile.

4. Ratta keerutamine

Kui oled oma panused teinud, on aeg ratta keerutamiseks. Mängujuht keerab ratast ühe korra ja viskab kuuli mängulauale.

5. Oota tulemusi

Nüüd on aeg oodata, kuni kuul lõpuks pidama jääb. Kui kuul jääb pidama numbril, mille peale panustasid, siis sa võidad.

6. Tee järgmine panus

Seejärel on aeg järgmise panuse tegemiseks. Selle võid jällegi ise vabalt valida. Mäng jätkub nii, nagu ka enne kirjeldasime. Nii lihtne ongi!

Kokkuvõte

Nii Euroopa kui ka Ameerika rulett on huvitavad mängud, mis pakuvad lisaks elamusele ka võimalust võita ka korralikult raha. Rulett on põhjusega üks populaarsemaid lauamänge maailmas!

Enne mängimist on oluline valida see ruleti versioon, mis sind rohkem kõnetab ja mõista mängu reegleid ja panuseid.

Kui oled algaja mängija, on tõenäoliselt parem alustada Euroopa ruleti mängimisest, sest see pakub suuremat võiduvõimalust.

Soovitame alguses enne suuremate panuste tegemist mänguga sinasõbraks saada. Kui oled oma strateegias kindel, saad hakata suuremalt panustama.

Author admin